Jaką długość powinna mieć męska koszula?

Odpowiadałem właśnie przed chwila na pytanie jednego z czytelników mojej strony skierowane do mnie mailem (do rubryki „Odpowiadamy na pytania”, dotyczące odległości pomiędzy guzikami koszuli. Poszukując odpowiedzi na to pytanie dowiedziałem się przy okazji z książki Jerzego Turbasy, że męska koszula powinna mieć długość przynajmniej 80 cm żeby nie wyłaziła ze spodni. Sprawdziłem parametry koszul męskich w Internecie. Okazuje się, że dla wzrostu 170-176 cm koszula ma dzisiaj długość 75 cm, a dla wzrostu 176-182 cm ma długość 78 cm. Dzisiaj szyje się więc za krótkie koszule, które będą wciąż wychodzić ze spodni.

Jaki stąd wniosek?

Powinniśmy Panowie szyć sobie koszule na miarę. Niestety jest to wydatek rzędu 300-400 zł.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ubiór i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Jaką długość powinna mieć męska koszula?

  1. Michal pisze:

    Myślę, że w dużym stopniu zależy to od sylwetki i producenta. Przyjmują też oni jakąś generalną średnią dla danego społeczeństwa i pod jej zalecenia projektują ubrania. Osobiście zdarza mi się kupić niby odpowiadającą rozmiarem koszule, która zupełnie nie pasuje na mnie. Z drugiej zaś strony są i koszule, w których czuje się jak we własnej skórze, chociaż pochodzą ze ‚zwyczajnych’ sklepów. Bardzo dobrym pomysłem są koszule na miarę, szczególnie jeśli sklepowe wyroby nie odpowiadają naszym potrzebom jest to dobry wybór, a z tego co widzę nie jest to koszt specjalnie przewyższający ceny porządnych koszul w sklepach.

  2. krajski pisze:

    Kwestia różnych wielkości tego samego rozmiaru to inna kwestia. Sądzę, że dziś po prostu producenci koszul nie biorą pod uwagę tego, że wydłużona koszula spowoduje, że nie będzie ona „wychodzić” ze spodni. Może to być również kwestia oszczędności a materiale (przecież dzisiaj wszystko robi się według zasady – jak najtaniej).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s