Trochę więcej o krawatach

Na mój materiał pt. „Krawaty: wąskie czy szerokie?” zareagował Pan Mateusz Karol Ka. Pisząc: „Sama prawda. Warto dodać jeszcze jedną rzecz — krawat optycznie powinien być podobnej szerokości, co klapy marynarki (brak zrównoważenia tych elementów był dość częsty u naszych polityków na początku lat 90-tych; wyglądało to — nie ukrywajmy — śmiesznie).
Warto jeszcze dodać, że te bardzo cienkie dzianinowe krawaty (z ang. knit), są często noszone w świecie mody młodzieżowej bez marynarki i do jeansów (zachowanie spoza świata savoir-vivru). W takim wypadku wydaje mi się zasadne wiązanie tych krawatów dłużej, ponieważ dłuższy krawat optycznie wydłuża. Zasada, że krawat powinien sięgać do paska spodni ma swoje uzasadnienie takie, by krawata nie było nieestetycznie widać pod marynarką, czyli żeby nic nie odbierało naszej uwagi od osoby ubranej (por. http://macaronitomato.blogspot.com/2010/04/dugosc-krawata-spodnie.html ). Na zdjęciu Brad Pitt w takim właśnie zestawie http://www.wildsound-filmmaking-feedback-events.com/images/brad_pitt_jeans.jpg ).
Żeby nie było nieporozumień — samo noszenie krawata bez marynarki jest już poza światem savoir-vivre’u, dlatego gdy ktoś łamie tak podstawową zasadę, nie oczekujmy, żeby przestrzegał tej innej, z długością krawata (w szczególności, że po zdjęciu marynarki, jest ona bezzasadna)”.
Pozostawiam tę wypowiedź bez komentarza. Skłania mnie ona tylko do przejrzenia literatury pod tym kątem.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ubiór i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Trochę więcej o krawatach

  1. Konrad pisze:

    a ja mam pytanie związane z dobieraniem koloru skarpetek do spodni. Skarpetki powinny być w w kolorze spodni, lepiej w trochę ciemniejszym odcieniu. Pytanie jest takie czy do klasycznego koloru jeansów pasują czarne skarpetki?

  2. krajski pisze:

    Na to pytanie odpowiem Panu zapewne dopiero w niedzielę. Od dziś jestem w podróży.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s