Wizyta prezydenta Baracka Obamy w Polsce – wpadki w trakcie spotkania prezydenta USA z liderami opozycji antykomunistycznej – zachowanie ministra spraw zagranicznych

Oglądając to spotkanie w telewizji mogliśmy widzieć przez kilka minut na pierwszym planie ministra Sikorskiego, na drugim zaś witającego z poszczególnymi osobami prezydenta USA. Panowie prawie dotykali się plecami. Gdy prezydent Obama wygłaszał do osób, zapewne ważnych w państwie, swoje kwestie, minister Sikorski gawędził sobie w najlepsze z sąsiadem w sposób wyraźny opowiadając mu jakieś dowcipy czy anegdoty, ponieważ obaj co chwilę się śmieli. Ministra Sikorskiego wyraźnie nie interesował fakt, że pól metra od niego jest prezydent USA. Ministra Sikorskiego nie interesowało też, co za tym idzie, co ten prezydent ma Polakom do powiedzenia. Minister Sikorski zachowywał jakby był zwykłym gościem na jakimś przyjęciu, gościem, który może sobie na wszystko pozwolić, bo za nic nie odpowiada.
Warto podkreślić, że w tym samym czasie inne osoby stały milcząc przyjmując, w sposób wyraźny, postawę wyczekiwania i szacunku.
Można tu postawić wiele pytań. Oto niektóre z nich: Czy takie zachowanie ministra sprawa zagranicznych nie było obraźliwe dla gościa?; czy nie powinien wspomagać prezydenta Komorowskiego w tym, by spotkanie przebiegało prawidłowo?; czy nie powinien zainteresować się tym, co miał do powiedzenia prezydent USA (każde słowo może tu być przedmiotem analizy).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Protokół dypolomatyczny, Savoir vivre w polityce. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Wizyta prezydenta Baracka Obamy w Polsce – wpadki w trakcie spotkania prezydenta USA z liderami opozycji antykomunistycznej – zachowanie ministra spraw zagranicznych

  1. Dyplomatka pisze:

    Opisane sytuacje dowodza kosmicznych zaleglosci naszego panstwa w zakresie protokolu dyplomatycznego, ktory jest integralna czescia polityki zagranicznej. Niechetnie sie uczymy. Niech zyje ignorancia!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s