Taniec na weselu

Ten temat wywołał Pan Darek pisząc: „Rozumiem, że należy zapiąć marynarkę wstając od stołu ale co w przypadku wesela? Gdy tańczymy na weselu to bezwzględnie należy mieć zapiętą marynarkę czy istnieje jakiś schemat?”.

Na weselu obowiązują w sposób niezmieniony wszystkie wskazania etykiety. Mężczyzna, gdy stoi ma mieć rozpięty w marynarce tylko jeden dolny guzik (a więc wszystkie pozostałe są zapięte). Jeśli marynarka jest trzyguzikowa można ja zapiać tylko na środkowy guzik (jeśli w ten sposób lepiej na nas leży).

Warto pamiętać o tym, ze jeśli pod marynarką jest kamizelka wszystkie guziki marynarki, gdy mężczyzna stoi, chodzi czy tańczy, mogą być rozpięte.

Pamiętajmy jeszcze o tym, że mając pod marynarką kamizelkę nie możemy zdjąć marynarki na oczach innych. Jeśli jest nam za gorąco należy udać się do innego pomieszczenia (w którym nie ma nikogo, np. toalety) i zdjąć tam marynarkę i kamizelkę (w samej koszuli można się pokazać jeśli oczywiście państwo młodzi wyrażą na to zgodę).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mowa ciała i zmiana miejsca, Ubiór, Ślub i wesele i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Taniec na weselu

 1. Anita pisze:

  Tylko czy pan młody podczas tańców też powinien mieć przez cały czas marynarkę?czy może być w koszuli lub kamizelce?

 2. krajski pisze:

  Niedługo odpowiem.

 3. krajski pisze:

  Pisałem o tym kilkakrotnie na blogu. Żaden mężczyzna nie może nigdy i nigdzie pojawiać się w kamizelce. W koszuli, owszem, ale już w bardzo nieoficjalnej części wesela.

 4. Radosław pisze:

  Niestety, nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że mężczyzna może pojawić się w sytuacji oficjalnej w samej koszuli. Wesele w całości jest sytuacją oficjalną, nawet jego końcowa część. Koszula jest elementem bliższym w charakterze bieliżnie niż ubraniu wierzchniemu i dlatego nie powinna być pokazywana publicznie. Na wesele należy się udać w garniturze uszytym z materiału odpowiedniego dla pory roku i przebywać w marynarce od wyjścia z domu do powrotu.
  Radosław

 5. krajski pisze:

  Z literatury i zdrowego rozsądku wynika, że o ubiorze gości decydują gospodarze.

 6. Kasia pisze:

  ja obserwuje w chwili obecnej że często Pan Młody zdejmuje marynarkę do pierwszego tańca szczególnie wtedy jak jest przygotowany jakiś układ chorograficzny i wtedy nie ma problemu że coś ogranicza ruchy i nie wychodzi. ja osobiści się zastanawiam jak mój mężczyzna powinien być ubrany podczas naszego walca ponieważ mamy w trakcie duuuużo obrotów a ja jestem wysoka i myślę że unoszenie co chwila ręki spowoduje że marynarka będzie układać się nie ładnie. proszę o pomoc.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s