Czy kobieta może czekać na mężczyznę?

Temat ten wywołał Pan Konrad pisząc: „Czy jeśli mężczyzna umawia się z kobietami na spotkanie (np. na godzinę 12) to powinien postarać się i przybyć na to spotkanie jako pierwszy czy to nie ma znaczenia?”.

Osoba ważniejsza, a szczególnie kobieta, nie powinna nigdy czekać na osobę mniej ważną. Zasada jest przecież taka, że robimy wszystko dla wygody i dobrego samopoczucia takiej osoby.

Jeśli taka osoba czeka traci czas i otrzymuje wyraźny sygnał, że taka ważna, jeśli pozwalamy jej czekać, dla nas nie jest.

Napisałem „szczególnie kobieta” myśląc o sytuacji, w której spotkanie z kobietą jest randką (szczególnie chodzi tu o pierwszą randkę). W takiej sytuacji kobieta powinna być traktowana jak królowa.

Przychodzimy na spotkanie z nią wcześniej sygnalizując tym samym, że naprawdę nam na niej bardzo zależy, że to spotkanie jest dla nas ważne, że jest wielkim wydarzeniem.

Moje książki

Ten wpis został opublikowany w kategorii Precedencja, Randka, umówione spotkanie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „Czy kobieta może czekać na mężczyznę?

 1. h_motyka pisze:

  Dzień dobry,
  a propos randek, chciałabym spytać kto w nowym miejscu (np. restauracja) idzie przodem, mężczyzna, kobieta, idą obok siebie czy jest to obojętne?
  Pozdrawiam,
  H. Motyka

 2. h_motyka pisze:

  Dzień dobry ponownie,
  znalazłam na Pana stronie odpowiedź na moje pytanie, jest tak jak myślałam. Mężczyzna otwiera i czeka aż kobieta wejdzie do środka a następnie ją wyprzedza. Jaka szkoda, że w dzisiejszych czasach mało kto przestrzega takich zasad. Pozwolę sobie przedłużyć ten komentarz sytuacją codzienną z mojego liceum. Normalnie, do szkoły chodzę sama, więc nie mam problemu z drzwiami. Czasem zdarza się jednak, że przyłącza się do mnie jakiś kolega z klasy. Podchodząc do drzwi, zawsze mam dylemat – poczekać aż otworzy, czy otworzyć sobie drzwi. Bowiem ze wszystkich mężczyzn, którzy kiedykolwiek odprowadzali mnie do szkoły tylko dwóch otwarło drzwi w sposób naturalny i bez konsternacji, dlaczego zatrzymuję się i czekam na coś. Niestety, zdarzyło mi się już przystanąć przed drzwiami i po niezręcznej chwili otwierać drzwi. Mam nadzieję, że nie znudzilam Pana zbytnio moim przydługim komentarzem,
  Pozdrawiam,
  H. Motyka

 3. krajski pisze:

  Nie cieszę się, ze Pani jest i tak się zachowuje. Trzeba to pogłębiać – trzeba wychowywać sobie młodych mężczyzn.

 4. krajski pisze:

  Mężczyzna przepuszcza kobietę w drzwiach. Kobieta czeka. Wchodząc do restauracji mężczyzna idzie pierwszy, kobieta metr za nim., chyba, że na miejsce prowadzi kelner. Wtedy kobieta idzie za nim, a mężczyzna za nią. Gdy wychodzą kobieta idzie pierwsza, mężczyzna za nią.

 5. Sylwia pisze:

  Witam,
  Przeszukuję Pańską stronę, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie, czy kobiecie wypada zaprosić mężczyznę do restauracji. Chciałam zaprosić swojego promotora po obronie pracy magisterskiej. Czy to wypada?

 6. krajski pisze:

  Oczywiście, że tak.

 7. olgie79 pisze:

  Dzień dobry!
  Chciałabym spytać o radę odnośnie ustalania szczegółów spotkań wcześniej umówionych wstępnie. Przypuśćmy, że mężczyzna proponuje kobiecie spotkanie wstępnie na czwartek. Rozmowa ma miejsce w weekend. Kiedy najpóźniej powinny zostać ustalone szczegóły? Czy kobiecie wypada odezwać się z pytaniem czy aktualne? Kiedy można uznać je za nieaktualne i planować coś innego?
  Czy te same reguły obowiązują w biznesie, co w życiu prywatnym? Jeśli ma to znaczenie, to dodam, że spotkanie ma dotyczyć spraw biznesowych, a odbędzie się pomiędzy osobami, które niegdyś były parą.
  Z góry dziękuję za radę w tej sprawie.

 8. krajski pisze:

  Niebawem odpowiem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s