Warunki, które powinien spełnić dobry hotel – bezpośrednie otoczenie hotelu

Dobry, naprawdę dobry hotel to hotel, którego najbliższe otoczenie nie zawiera żadnych negatywnych, dla gości hotelowych elementów i stanowi w pewien sposób jego przedłużenie – przedłużenie jego ogrodu – teren, po którym można spacerować i który takim czy innym sensie jest atrakcyjny.

Gdy wybieramy się pierwszy raz do jakiegoś hotelu powinniśmy wywiedzieć się na temat jego bezpośredniego otoczenia.

Największą moją wpadka związana z tym problemem była wpadka, która miała miejsce wiele lat temu, gdy nie funkcjonował jeszcze Internet. Wybieraliśmy się na Słowację. Wybraliśmy na wypoczynek piękne uzdrowisko – Pieszczany. Z opisem hotelu zapoznałem się w informatorze. Opis nie budził żadnych zastrzeżeń. Z planu miasta wynikało, ze hotel znajduje się na ego obrzeżach i już nieopodal znajdują się tereny zielone. Gdy przyjechaliśmy na miejsce okazało się, że stoi on w środku betonowego osiedla, a tereny zielne to jedno wielkie pole pszenicy.

Ostatnio wybieraliśmy się do Białowieży. Wypatrzyłem w Internecie niezły hotel z basenem i ogrodem. Analiza danych, w tym zdjęć znajdujących się na stronie internetowej wzbudziła jednak we mnie niepokój – nie było zdjęcia hotelu od jego frontu. Chwilę się zastanowiłem i zadzwoniłem do recepcji hotelu i spytałem: „Czy hotel znajduje się przy ruchliwej szosie?” Recepcjonista odpowiedział: ‘”Tak bardzo ruchliwa to ona chyba nie jest”. Zrezygnowaliśmy.

Pięknym i funkcjonalnym hotelem jest hotel „Belweder” w Ustroniu Zdrój. Z jego okien rozciąga się jeden z najpiękniejszych widoków, bo położony jest na zboczu góry. Z tyłu hotelu, z obu boków i z przodu są tereny zielone. Trzeba jednak powiedzieć, że hotel w istocie, praktycznie, nie ma w ogóle otoczenia. Wszędzie są ploty i można jedynie schodzić pół godziny szosą w dół. Do najbliższego miejsca spacerowego trzeba jechać samochodem.

I jeden przykład pozytywny. Hotel „Jawor” położony jest na skraju małej miejscowości pod lasem. Bezpośrednio z hotelu wychodzą cztery piękne trasy spacerowe. Dwie z nich prowadzą przez dzikie, leśne, górskie tereny i nie stanowią forsownych podejść. Pozostałe to drogi wijące się wśród domków i rezydencji z szeroka panorama widokową.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Hotel, Recenzje i opisy hoteli i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Warunki, które powinien spełnić dobry hotel – bezpośrednie otoczenie hotelu

  1. Michal pisze:

    W pełni zgodzę się z przesłaniem wpisu, że nie tylko sama infrastruktura jest istotna. Z tym, że hotel powinien być dopasowany do oczekiwań gości. Pan skupił się głównie na hotelu jako miejscu spokojnego wypoczynku. Oczywiście wykluczam przypadki, gdy jest on zlokalizowany już zupełnie niefortunnie, przy autostradzie, fabrykach itp. Ale ludzie są różni i także odmienne są oczekiwania co do wyjazdu.

    Dla osób ceniących aktywny, sportowy wypoczynek lub tzw. życie nocne, zupełnie nieatrakcyjne będzie np. otoczenie hotelu pełne zieleni, duża odległość od miasta, odludzie. Zwłaszcza wtedy, gdy pobyt jest dłuższy. Te same warunki będą dla innych idealne.

    Wyjazdy wypoczynkowe są przecież często połączone także z zaspokajaniem innych potrzeb – jak zwiedzanie miast, uczestnictwo w różnych wydarzeniach kulturalnych. W takim przypadku wynajęcie pokoju w hotelu 20 km od Paryża, położonym w atrakcyjnym otoczeniu, mija się z celem. Za każdym razem odwiedzając centrum miasta musimy spędzić długi czas w podróży (nawet jeśli jest to taksówka), praktycznie nie można do hotelu wrócić w ciągu dnia. I godząc się na pewne niedogodności (otoczenie centrum miasta to przecież nie to samo, co odległe przedmieścia) zazwyczaj przez takich klientów wybierane będą lokalizacje bliżej serca metropolii.

    Podobnie hotel nastawiony na gości biznesowych, nie może sobie pozwolić na zbyt dużą odległość od centrum, a co za tym idzie ma niezbyt atrakcyjną lokalizację, z punktu widzenia otoczenia hotelu. Zawsze będzie coś niezbyt pasującego do wizerunku lokalu położonego w centrum. Nie znam takiego przykładu, który spełniałby oba warunki (centrum i przyjazne otoczenie), są hotele dość dobrze położone, ale kilkuminutowy spacer gwarantuje napotkanie mniej lub bardziej negatywnych zjawisk miejskich.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s