Przerwa urlopowa w dniach 22 -29 lipca

Wybieramy się całą rodziną nad polskie morze. Będę starał się reagować na komentarze dziś do północy. Potem wejdę na blog dopiero 29 lipca.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Przerwa urlopowa w dniach 22 -29 lipca

 1. Lucy pisze:

  Chciałabym zadać dziś jeszcze jedno pytanie. Kiedyś ktoś tu na blogu zaczął temat o przyzwoitości w ubiorze i katolicyzmie. Z tego wynikało, że niedopuszczalne były kilkadziesiąt lat temu cieliste rajstopy, „sugerujące, że nogi są nagie”. A jak jest dzisiaj? Czy cieliste rajstopy są uznawane za przyzwoite? Zawsze miałam wrażenie, że to takie standardowe rajstopy, pasujące do wszystkiego, a nie wulgarne. Jak to jest dzisiaj?

 2. krajski pisze:

  Ma Pani dobre intuicje. Cieliste rajstopy są najskromniejsze, najbardziej eleganckie. Kolorowe rajstopy, szczególnie w ostre kolory czy ostre wzorki były i są wyzywające.

  Prawdopodobnie kiedyś cieliste pończochy przeciwstawiano wełnianym pończochom, grubym, skrywającym nogę.

 3. Lucy pisze:

  Ponieważ niedługo Pan wraca z urlopu, pozwolę sobie zadać pytanie.
  Na stronie Niedzieli znajduje się Pana tekst o letnim ubiorze do kościoła: http://www.niedziela.pl/artykul_w_niedzieli.php?doc=nd201035&nr=52
  Jest tam też rysunek kobiecego stroju. Czy mam rozumieć, że ten strój się nie nadaje (ramiona nie są całkiem zasłonięte)? Czy w takim stroju, jak ten na rysunku, można by pójść do kościoła? Widzę czasem w kościele starsze kobiety, które chyba chcą być eleganckie, zakładają ozdobne suknie – ale z takim rękawem, jak na rysunku, albo krótszym, takim, że cała ręka jest odsłonięta. Czy to naprawdę, całkowicie, nie wypada?
  Często widzę też kobiety w butach tzw. slingback, czyli z odsłoniętymi piętami i szczerze mówiąc, moim zdaniem, nie wygląda to jeszcze tak źle…

  Ten wymóg zasłaniania ramion do łokcia – on dotyczy tylko kościoła i sytuacji oficjalnych? Tzn. można normalnie na co dzień chodzić po ulicy bez rękawów albo z cienkimi ramiączkami?

  Pozdrawiam.

 4. O. pisze:

  A ja chciałbym zapytać o obowiązki gości wobec gospodarzy. Ostatnio mieliśmy okazję spotkać się, niezobowiązująco, z dalszą rodziną w ich domu. Nie zagłębiając się w szczegóły osoba mi towarzysząca niechcący poruszyła temat, dotyczący problemów, który sprawił gospodyni zauważalną dla mnie przykrość. Szybko zmieniłem temat na inny, neutralny. Zastanawiam się jednak, czy powinniśmy przeprosić? A może lepiej byłoby nie wracać już do tego problemu, by nie przywoływać przykrych wspomnień?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s