Przepraszam: dalsze wyjazdy służbowe – 24-27 sierpnia

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Przepraszam: dalsze wyjazdy służbowe – 24-27 sierpnia

 1. AdamW pisze:

  Pragnę poruszyć pozornie błahy temat związany z „hotelowym” savoir vivrem, mianowicie kwestie skutków nowej mody, zwłaszcza w Europie zachodniej, na projektowanie przeszklonych łazienek w pokojach hotelowych. Rozwiązania te pojawiają się również w Polsce (w moim rodzinnym Poznaniu takie rozwiązanie ma podobno hotel Andersia, jednak z dodatkowymi zasłonami), ale osobiście spotkałem się w Grecji (szklane drzwi oddzielające korytarz od pokoju oraz jedynie częściowe oddzielenie korytarza od łazienki szklanymi przegrodami, bez drzwi). Z kolei w hotelu w Holandii były przezroczyste drzwi do łazienki oraz przezroczyste „okno” od wysokości ok. 1,4-1,5m „z widokiem” na pokój.
  Przykładowe sytuacje problemowe:
  1. Mieszkamy w jednym pokoju ze znajomą osobą, układy są czysto koleżeńskie, pokój jest oczywiście z oddzielnymi łózkami.
  2. Do drzwi puka osoba zapewniająca room service. Jeden z gości (małżonków) korzysta w tym czasie z łazienki. W tym czasie drugi gość mógłby przyjąć obsługę w przypadku zastosowania „tradycyjnej” łazienki, jednak osoba z obsługi w przypadku pokoju z „nowoczesną” łazienką naruszyłaby intymność korzystającego/j z łazienki – realizacja usługi się opóźnia.
  3. Problem bezpieczeństwa – zderzenie z przezroczystą taflą szkła.

 2. krajski pisze:

  Świetne przykłady. W pełni się zgadzam. Projektantom i właścicielom hoteli zabrakło wyobraźni, a co zatem idzie profesjonalizmu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s