Przykład braku ogłady

Jechałem w Warszawie autobusem. Koło mnie stał młody mężczyzna. Wyjął z kieszeni batonik i rozpakował go. W tym momencie zadzwonił do niego telefon. Ugryzł batonik i odebrał go.
Powiedział: „Proszę pani, poza tym, ze jestem w autobusie i jem batonik, to mogę rozmawiać”.
Następnie potoczyła się głośna rozmowa (całą jej treść z konieczności wysłuchałem), z której wynikało, że jest to rozmowa służbowa z mało mu znaną osobą.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komunikacja, Savoir vivre na co dzień i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Przykład braku ogłady

 1. Magda Maculak pisze:

  Niestety wciąż przydarzają mi się podobne sytuacje, czy to w przychodni, sklepie, na placu zabaw. Ludzie nawet nie potrafią sobie uzmysłowić tego, że nie są sami. Często rozmawiają głośno przez telefon mając „gdzieś” otoczenie. Naprawdę są inne miejsca do rozmowy niż miejsca publiczne. Najlepiej rozmawiać w domu.
  Bardzo nie podoba mi się również to kiedy ktoś mnie odwiedza, po czym otrzymuje „niecierpiący zwłoki” telefon i przez pół godziny rozmawia z przyjaciółką o głupotach kompletnie ignorując to, iż umówił się ze mną i jest moim gościem. Sama nie wiem co w takiej sytuacji zrobić. Zwrócenie uwagi odpada, bo w końcu ta osoba jest gościem.
  Należałoby najlepiej wyciszyć telefon lub kiedy już się go odebrało powiedzieć, że teraz nie można rozmawiać oddzwonię później. Tego jednak wymaga kultura.
  Jesze jedna rzecz przyszła mi do głowy a propos dzwoniących telefonów. Niestety ich odgłosy słychać również w kinie i co gorsza w teatrze:( Tego to już w ogóle nie potrafię zrozumieć.

 2. Edward pisze:

  Korzystając okazji mam pytanie, do Pana Doktora i do Państwa.
  Chodzi mi o wspomniany batonik. Jak savoir vivre odnosi się do takich przekąsek?
  Chipsy jak rozumiem należy przełożyć do salaterki, a nie spożywać wprost z szeleszczącego opakowania.
  A co z batonami?
  Czy można sobie pozwolić na skonsumowanie na świeżym powietrzu, ewentualnie w przestrzeni publicznej np. pasaż handlowy?
  Z poważaniem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s