Ważna uwaga Pani Anny do poprzedniego wpisu – kto powinien zapłacić za nocleg gości?

Zostałam poproszona na matkę chrzestną syna koleżanki. Chrzest będzie na drugim końcu Polski, lecz jedyne co usłyszałam to zaoferowaną pomoc w sprawie znalezienia noclegu. Muszę przyznać, że trochę zabolało, choć bardzo koleżankę lubię. Oczywiście pojedziemy, ale oprócz prezentu, urlopu, który musimy wziąć, paliwa (10 godzinna jazda samochodem w jedną stronę) będziemy musieli opłacić sobie dwie doby gdzieś w hotelu lub pensjonacie.

Na moim weselu połowa gości była z innej części kraju i wszystkim opłacaliśmy nocleg (nie było możliwości rozlokować gości po domach prywatnych). Przyjęcie nie było duże, stąd nocleg dotyczył ok 20 osób. I zanim pojawił się ten wpis, mając na względzie obecną sytuację z chrztem, myślałam sobie, że chyba my byliśmy naiwni i za bardzo szastaliśmy pieniędzmi. Teraz widzę, że jednak zrobiliśmy dobrze. Choć tak dyktowała nam intuicja, nie podręcznik sv.

I właśnie w takich momentach człowiek postępujący tak jak powinien wychodzi na pewnych sytuacjach jak Zabłocki na mydle. Bo sam wydaje pieniądze aby właściwie ugościć innych, po czym wydaje pieniądze, aby odpowiedzieć na zaproszenie innej osoby. I to z uśmiechem na ustach, ponieważ, tak jak w moim przypadku, bardzo lubię swoja koleżankę i za nic w świecie nie zrobię jej przykrości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Przyjmowanie gości, Ślub i wesele i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Ważna uwaga Pani Anny do poprzedniego wpisu – kto powinien zapłacić za nocleg gości?

  1. Michał O. pisze:

    Nieśmiało przypominam o swoim pytaniu na temat prezentów przy obronie.

  2. krajski pisze:

    Przepraszam, jutro napiszę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s