W czyim domu powinny następować spotkania chłopaka i dziewczyny?

Problem ten wywołała Pani Monika pisząc: „Mam pytanie dotyczące spotkań młodych osób. Mam 20 lat i od kilku miesięcy stałego chłopaka. W moim domu panuje przekonanie, że spotykający się ze mną chłopcy powinni raczej odwiedzać mnie, w domu gdzie mieszkam wraz z rodzicami, niż ja ich. Mama uzasadniła mi to mówiąc, że to kawaler odwiedza pannę, a nie panna kawalera, bo to nie przystoi. Z kolei mój chłopak chętnie gości mnie u siebie, z moich wizyt w jego domu cieszą się też jego rodzice. Ja przyznam, że wolałabym spotykać się częściej u mnie: czuję się w tej sytuacji bardziej komfortowo (pewnie dlatego, że po prostu jestem u siebie), częściowo też zgadzam się z moją mamą. Czy savoir vivre mówi coś na ten temat?”.

Formalnie rzecz biorąc mama Pani Moniki ma rację (takie podejście kiedyś było w savoir vivre obowiązujące, a i dzisiaj ma wielu zwolenników. Lepiej wiec doprowadzić do takiej sytuacji, że chłopak będzie kilkakrotnie częściej odwiedzał dom Pani Moniki niż ona jego dom.

Może się zdarzyć, że ktoś z rodziny chłopaka (jakaś babcia, ciocia, wujek) częste odwiedziny Pani Moniki będzie komentował negatywnie i będzie ona miał w tej rodzinie osoby sobie niechętne (co może liczyć się w przyszłości).

Ten wpis został opublikowany w kategorii gościnność, Przyjmowanie gości, Savoir vivre na co dzień. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s