Powitanie mężczyzny z kobietą, która nie wyciąga do niego ręki

Ten problem wywołała Pani Jagoda: „Staram się znaleźć odpowiedź na pytanie dot. przywitania się kobiety i mężczyzny. Mianowicie, jeśli mężczyzna podchodzi do pary, chcąc się z nimi przywitać, ale kobieta nie wyciąga do niego pierwsza ręki, co powinien zrobić?”.

To jest zawsze poważny problem. Mężczyzna powinien ustawić się naprzeciwko kobiety i całą postawą, ruchem, niespokojnym, rąk, dać znak, ze chce się z nią przywitać przez podanie ręki. Jeśli kobieta pomimo wszystko ręki nie wyciągnie mężczyzna powinien wyciągnąć do niej rękę, aby uniknąć sytuacji, w której wita się z mężczyzną przez podanie ręki przed powitaniem się z kobietą przez podanie ręki lub wita się przez podanie ręki tylko z mężczyzną.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Być damą, Precedencja, Savoir vivre na co dzień, Zachowania niewłaściwe i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Powitanie mężczyzny z kobietą, która nie wyciąga do niego ręki

  1. Hime pisze:

    Czy takie zachowanie mężczyzny nie jest z kolei protekcjonalne wobec kobiety? Jeśli ona nie wyciąga ręki, tylko np. wita się skinieniem głowy, czy nie byłoby to jak skarcenie, gdyby mimo wszystko to mężczyzna podał pierwszy dłoń? Możliwe, że właśnie znająca zasady sv kobieta nie wyciągnie ręki, żeby ich nie naruszyć, witając się ponad stołem na przykład.

  2. gp pisze:

    Przy powitaniu mężczyzna nie powinien wyciągać do kobiety ręki jako pierwszy. A jak ta zasada ma się do składania gratulacji? Czy kulturalny mężczyzna może wyciągnąć do kobiety rękę w geście gratulacji? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s