Jeszcze raz o zdejmowaniu kapelusza

Ten problem wywołał Pan Jan Traczyk: „Otóż często się zdarza, że idąc w nakryciu głowy (kapeluszu) napotykam jakąś znajomą osobę, ale mam zajęte obie ręce. Co w takim przypadku należałoby uczynić, gorączkowo przekładać rzeczy z ręki do ręki, aby unieść kapelusz, czy też pominąć ten gest? Podobnie sprawa się miewa z zajętą jedną ręką, tą, która powinna kapelusza uchylić, a więc zewnętrzną w stosunku do spotykanej osoby: czy lepiej w takiej sytuacji uchylić kapelusza ręką niewłaściwą, czy też znów gorączkowo przekładać sprzęty z jednej ręki do drugiej?
Będę wdzięczny za odniesienie się do przedstawionych przeze mnie kwestii”.

Jeśli mamy zajęte obie ręce, bo nie da się nieść naszych pakunków jednej ręce, tylko kiwamy głową.

Idąc chodnikiem powinniśmy zawsze iść jego prawą stroną (jeśli chcemy oglądać wystawy wybieramy tę stronę ulicy, która ma wystawy po prawej, a potem, jeśli chcemy oglądać wystawy po drugiej stronie ulicy, wracamy drugą strona). W tej sytuacji osoba, która nadejdzie z naprzeciwka będzie po naszej lewej stronie. Niesiemy zatem pakunek w lewej ręce i wtedy mamy wolną prawą rękę.

Jeśli jednak ta osoba nadeszłaby z naszej prawej strony (bo np. akurat wychodziliśmy ze sklepu) przekładamy pakunek do prawej ręki.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Dodatki męskie, Mowa ciała i zmiana miejsca i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Jeszcze raz o zdejmowaniu kapelusza

  1. jdas pisze:

    Myślę, że chyba doszło do pomyłki. Jeżeli osoba idąca z naprzeciwka jest po naszej lewej ręce, to pakunki powinniśmy nieść w lewej, a prawą uchylić kapelusza. Inaczej zasłonimy twarz podczas uchylania. Chyba że się mylę.

  2. krajski pisze:

    Ma Pan rację. Niem wiem dlaczego się pomyliłem. Dziękuję i już poprawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s