Ten temat poruszył Pan Mateusz: „Przepraszam bardzo, mam pytanie z zupełnie innego zakresu SV. Nie znalazłem jednak odpowiedzi na nie w żadnym innym miejscu na stronie.
Otóż problem rysuje się tak: Zabieram czasem moją dziewczynę do restauracji, na kolację lub lunch. Zostałem nauczony, że w pierwszej kolejności, po przyjściu kelnera danie zamawia kobieta. Co jednak jeśli, decydujemy się zamówić danie wspólnie (np. dużą pizzę na dwie osoby)? Czy wtedy to mężczyzna powinien wyrazić opiekę nad kobietą, biorąc obowiązek rozmowy z kelnerem na siebie, czy może zamawiać powinna kobieta?”
Z kelnerem rozmawia zawsze zapraszający (on jest tu gospodarzem). Jeśli zapraszającym jest mężczyzna i staje przy nim kelner, ten mężczyzna pyta się kobiety, co ona zamawia, gdy ona nie podjęła jeszcze decyzji. Ona wtedy wyraża swoją wolę. Jeśli para uzgodniła wczesnej jakie potrawy zamówią to niezależnie od tego czy są to dwie potrawy czy jedna zamówienie składa mężczyzna mówiąc np.: „Dla pani stek, dla mnie rybę”.
Bardzo się cieszę, że poruszył Pan zagadnienie z zakresu zachowania w restauracji i relacji z kelnerem, gdyż tematyka ta jest z mojego punktu widzenia bardzo ciekawa i pomocna. Skoro już został poruszony ten temat, to chciałabym się przypomnieć z moim pytaniem zamieszczonym tutaj: https://krajski.wordpress.com/2011/09/23/2167/#comment-5545 Będę wdzięczna nawet za najkrótszą odpowiedź. Z góry dziękuję.