Kto rozmawia z kelnerem, mężczyzna czy kobieta?

Ten temat poruszył Pan Mateusz: „Przepraszam bardzo, mam pytanie z zupełnie innego zakresu SV. Nie znalazłem jednak odpowiedzi na nie w żadnym innym miejscu na stronie.
Otóż problem rysuje się tak: Zabieram czasem moją dziewczynę do restauracji, na kolację lub lunch. Zostałem nauczony, że w pierwszej kolejności, po przyjściu kelnera danie zamawia kobieta. Co jednak jeśli, decydujemy się zamówić danie wspólnie (np. dużą pizzę na dwie osoby)? Czy wtedy to mężczyzna powinien wyrazić opiekę nad kobietą, biorąc obowiązek rozmowy z kelnerem na siebie, czy może zamawiać powinna kobieta?”

Z kelnerem rozmawia zawsze zapraszający (on jest tu gospodarzem). Jeśli zapraszającym jest mężczyzna i staje przy nim kelner, ten mężczyzna pyta się kobiety, co ona zamawia, gdy ona nie podjęła jeszcze decyzji. Ona wtedy wyraża swoją wolę. Jeśli para uzgodniła wczesnej jakie potrawy zamówią to niezależnie od tego czy są to dwie potrawy czy jedna zamówienie składa mężczyzna mówiąc np.: „Dla pani stek, dla mnie rybę”.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Restauracja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Kto rozmawia z kelnerem, mężczyzna czy kobieta?

  1. Marzena D. pisze:

    Bardzo się cieszę, że poruszył Pan zagadnienie z zakresu zachowania w restauracji i relacji z kelnerem, gdyż tematyka ta jest z mojego punktu widzenia bardzo ciekawa i pomocna. Skoro już został poruszony ten temat, to chciałabym się przypomnieć z moim pytaniem zamieszczonym tutaj: https://krajski.wordpress.com/2011/09/23/2167/#comment-5545 Będę wdzięczna nawet za najkrótszą odpowiedź. Z góry dziękuję.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s