O tatuażach

Ten temat poruszyła osoba podpisująca się jako Pięknowłosy. Poruszył on szereg kwestii, które omówię w oddzielnych wpisach.

Pierwsza kwestia: „Tatuaż – jego rosnąca popularność w Polsce. Obecnie szczególnie wśród kobiet. Moim zdaniem jest wyrazem kompletnej tandety oraz braku dobrego smaku. Chciałbym poznać Pańską opinię oraz spojrzenie z punktu widzenia savoir vivre”.

Z punktu widzenia savoir vivre tatuaż jest nie do przyjęcia.
Ma on historycznie, i estetycznie, związek z marginesem społecznym. To, jak pisze Pięknowłosy tandeta i brak dobrego smaku.

Dokonany w młodości, w trakcie pogoni za modą, stanowi później wielki problem. Oczywiście się go ukrywa, maskuje, lub dokonuje operacji plastycznej.

Nie maja go damy.

Nie jest oczywiście elegancki itp., itd.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Być damą, Dodatki kobiece, Dodatki męskie, Elegancja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „O tatuażach

 1. Queen pisze:

  Tatuaże mieli już starożytni Egipcjanie. Miał je Karol XIV Jan, Edward VII, Jeży V… Wymieniać dalej? Niechęć do tatuaży nie powinna wpływać na tak infantylną ocenę.
  Chcę sobie zrobić tatuaż. Czy to oznacza, że jestem w więzieniu, nie mam pojęcia o dobrym smaku czy wychowaniu? Nie, to zależy od wzoru. Gdybym zrobiła sobie np. Polskę Walczącą, to byłabym ignorantką, gdybym dała falangę, to byłabym skończoną idiotką (a więzienie byłoby konieczne z założenia), ale skoro chcę dać sobie cytat Herberta, to oznacza, że jestem z nizin społecznych? Gratuluję. Aha, gdy widzę polskie blogi i programy, to nie chcą być damą.

 2. Cieszę się, ze nie chce Pani być damą.

 3. Arkadiusz Kopiński pisze:

  Tatuaże są czymś demonicznym, w Piśmie Świętym jest wyraźny zakaz:
  (Kpł 19,28)
  „I za umarłego nie będziecie rzezać ciała waszego, ani znaków jakich, ani piątna sobie czynić będziecie”
  (tłumaczenie Biblii X. Wujka)

  Dodam, że przed wepchnięciem do W. E. w 2004r. niemal każdy, spotkany na ulicy człowiek powiedziałby, że tatuaż, to na pewno znak z więzienia. Za komuny jeszcze ludzie dodaliby, że z łagru.
  Pani Queen chce wyglądać, jak sowieccy urkowie?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s