W dniu 29 stycznia blog nieczynny – wyjazd slużbowy

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „W dniu 29 stycznia blog nieczynny – wyjazd slużbowy

 1. Agnieszka pisze:

  Czytałam niedawno “List z Wiednia” i nasuwa się na myśl pewna koncepcja. Jak powinni się zachować Polacy, którzy na stałe zamieszkują poza granicami swojego państwa, np. w Londynie, Wiedniu, Paryżu? Zgodnie z Wikipedią, obrączki ślubne nosi się, w tych krajach, na lewej ręce. Noszenie jej na prawej jest związane z krajem, w którym żyjemy oraz z religią, jaką wyznajemy (katolicyzm, prawosławie).
  W moim odczuciu, Polak, który znajduje sobie nowy dom, nie chce całe życie być postrzeganym przez otaczających go ludzi jako cudzoziemiec, stąd zaczyna dostosowywać się do panujących tam konwenansów. Z związku z powyższym mam dwa pytania
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Obr%C4%85czka_%C5%9Blubna
  -Powstaje pewien konflikt interesów, czy katolicy mieszkające na stałe w jednym z takich państw, mogą nosić obrączkę na lewej ręce?
  -Jeśli zastosujemy się do tej zasady, iż obrączka będzie na lewej ręce, to pierścionek zaręczynowy w takich krajach będziemy nosiły na prawej ręce? Oczywiście od okazji lub na co dzień jako już jeden wykorzystany element biżuterii. W Polsce jest taka zasada, jak Pan Profesor to tłumaczył w kilku artykułach, pierścionek zaręczynowy to informacja społeczna do momentu ślubu, znajduje się tam, gdzie obrączka, czyli na serdecznym palcu prawej ręki, a następne możemy go przełożyć na serdeczny palec lewej ręki lub w ogóle nie nosić.
  Czy wobec tego, w tych krajach, gdzie obrączkę się nosi na lewej ręce, następuje coś zupełnie odwrotnego? Pierścionek zaręczynowy nosimy na serdecznym palcu lewej ręki, do momentu ślubu, a po ślubie jego miejsce zastępuje obrączka i on może znajdować się na serdecznym palcu prawej ręki, lub możemy zupełnie zaprzestać jego noszenia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s