Czy kryształy Swarovskiego można używać jako wieczorową biżuterię?

Ten problem wywołał Pan Dariusz Ś.: Jak traktować kryształy Swarovskiego? Chodzi mi głównie o ich pozycję w świecie eleganckiej biżuterii. O ile z perłami, diamentami lub innymi kamieniami szlachetnymi nie mam większego problemu, tak z klasyfikacją Swarovskiego już tak. Wiem, że to zależy od wzoru ale niektóra są bardzo eleganckie i piękne. Czy zakładanie ich na wieczorowe wyjścia (bal, opera, filharmonia) jest dopuszczalne? Czy można je postawić obok pereł w hierarchii elegancji?

Doprecyzujmy. Swarovski produkuje ze szkła kryształy, które przypominają w wyglądzie łudząco brylanty oraz produkuje ze szkła sztuczne perły, które są trudne do odróżnienia od pereł naturalnych (hodowlanych).

Wynika z tego, że można na wieczór używać te kryształy Swarovskiego, które są imitacja brylantów. Używany ich jednak tylko wtedy, gdy na brylanty nas nie stać.

Byłbym przeciwny używaniu „pereł” Swarovskiego, bo są zbyt „idealne” („czuć” je w związku z tym sztucznością) . Naturalne perły (dziś to są wyłącznie perły hodowlane) nie są drogie (myślę, że często jednak tańsze od „pereł” Swarovskiego), a są bardziej przypadkowe w kształcie i stad bardziej naturalne.

Pereł zresztą, podkreślmy, nie nosimy wieczorem.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Biżuteria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Czy kryształy Swarovskiego można używać jako wieczorową biżuterię?

  1. Agnieszka pisze:

    Kobiety mają piękne nogi/kolana/plecy/ramiona, lub piękny dekolt, a w którymś z tych miejsc czasem znajduje się blizna lub inna niedoskonałość skóry. Wobec tego, czy one mogą odsłaniać wieczorem ten zgrabny element swojego ciała, pomimo tego, iż nie jest idealny? Zdania są podzielone, stąd kieruję pytanie do Pana Profesora.

  2. Magdalena pisze:

    A czy jakakolwiek biżuteria sztuczna ma szansę obronic się w jakiejś sytuacji? Czy raczej noszenie jakiegokolwiek typu sztucznej biżuterii jest zawsze, bez względu na sytuację, źle widziane i sprzeczne z elegancją? Czy są jakieś wyjątki?

  3. Odpowiem niebawem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s