Wszystkie wskazówki dotyczące usadzania w samochodzie i postępowania osób otwierających innym drzwi – część III

Przytoczmy tu następujący fragment „Protokołu dyplomatycznego” Tomasza Orłowskiego: „Z reguły należy unikać przewożenia normalnym samochodem osobowym więcej niż czterech osób. Jeśli jednak konieczne jest przewiezienie piątej osoby, wówczas najważniejsze miejsce przeniesie się do przodu, a kolejne znajdą z tyłu – po prawej, po lewej i jako ostatnie, po środku” (s. 336).

Zauważmy, że Orłowski przyjmuje, ze jednak, w niektórych wypadkach, można umieścić trzy osoby z tyłu.

Tak przy okazji zaskakuje brak precyzji w tym tekście.

Orłowski pisze o przewiezieniu więcej niż 4 osób, co mogłoby wskazywać, że ma na myśli samochód, który ma więcej niż 5 miejsc (później pisze o samochodach ośmioosobowych).
Orłowski wymienia jednak tylko czterech pasażerów, a piąty jest kierowca. Jeśli pisze o przewiezieniu więcej niż 4 osób to na pewno nie ma na myśli kierowcy zawodowego jako osoby do przewiezienia. Kierowca w tym wypadku jest zatem jedna z „przewożonych” osób (a zatem gospodarz lub jego przedstawiciel). Stąd pierwsze miejsce zostaje przeniesione z tyłu do przodu.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Precedencja, Savoir vivre w samochodzie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Wszystkie wskazówki dotyczące usadzania w samochodzie i postępowania osób otwierających innym drzwi – część III

  1. sylwester pisze:

    Czyli Pan Orłowski pisze dokładnie to samo, na co zwróciłem uwagę we wcześniejszym wpisie. Kanapa z trzeba osobami staje się mało wygodna i wtedy atomatycznie najlepsze jest miejsce z przodu obok kierowcy.

    PS. Zamiast rozważań literatury proponowałbym tutaj zrobić zajęcia w terenie. Experyment ma większą wagę niż księgi uczone.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s