Prawidłowe usadzenie gości na weselu

Problem ten zgłosił Pan Michał O.: Chcielibyśmy na weselu usadzić gości w ten sposób, by wymieszać członków naszych rodzin, a nie tworzyć osobne stoły dla rodziny panny młodej i pana młodego. Oprócz tego myśleliśmy nad wydrukowaniem bilecików, które wskazywałyby nie tylko kto gdzie siedzi i jak ma na imię ale dzięki odpowiednim kolorom wskazywały czyj to krewny i, być może, umieścić pod imieniem i nazwiskiem także informację o stopniu pokrewieństwa. Dla przykładu mogłoby to być “Anna Nowak – stryjenka”. Czy ten pomysł jest właściwy z punktu widzenia savoir-vivre? Nie ukrywam, że zależy nam na tym, by nasze rodziny miały okazję się dobrze poznać. Byłaby to również miła odmiana od rozmawiania na tematy, które są już przenicowane, bo wielokrotnie powracały i powracają na różnych rodzinnych spotkaniach.

To idealne rozwiązanie. Trzeba tylko pamiętać, by tych najważniejszych – rodziców i dziadków usadzić w pobliżu państwa młodych.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ślub i wesele. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Prawidłowe usadzenie gości na weselu

 1. Myako pisze:

  Niedługo będę planować wesele, już dochodzą mnie słuchy, że takie mieszanie rodzin jest bez sensu, bo każdy chce siedzieć ze „Swoimi” i może to wywołać wielkie oburzenie 😦 Co robić w takiej sytuacji 😦

 2. Kinga pisze:

  A co zrobić, gdy rodzice państwa młodych się nie lubią, matka pana młodego nie lubi jego żony, a panna młoda jest w konflikcie z własnymi rodzicami (bo nie chciała, by jej mama narzucała swoją wizję wesela)?

 3. Niebawem odpowiem.

 4. Niebawem odpowiem.

 5. Kasia pisze:

  Panie Doktorze, mam nadzieję, że Pan odpowie: chciałabym usadzić dziadków na najbardziej prestiżowych miejscach przy stole koło pary młodej ze względu na to, że są ważniejsi w naszym życiu niż rodzice. Czy da radę tak zrobić?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s