Czy zaprosić ciężko chorą Ciocię na wesele?

Ten problem zgłosiła Pani Maria: Zwracam się do Pana z takim problemem. Z moim narzeczonym bierzemy ślub, po którym będzie tylko uroczysty obiad. Zapraszamy tylko najbliższą rodzinę tzn. rodziców, rodzeństwo i rodzeństwo rodziców. Mam taki problem, że siostra Taty jest bardzo poważnie chora, leżąca, brak kontaktu ze światem zewnętrznym. Nie wiem czy zanosić jej zaproszenie wiedząc w jakim jest stanie, z powodu choroby nie przyjdzie, a nie chcę też sytuacji, żeby jej dzieci czuły się zobowiązane do przyjścia w zastępstwie. Czy wypada jej zanosić zaproszenie czy nie.

Czegoś tutaj nie rozumiem. Nigdy nie słyszałem, o obowiązku pójścia na wesele za kogoś w zastępstwie, nawet jeśli chodzi o dzieci zaproszonej osoby (przecież zaproszenie jest imienne).

Do Cioci trzeba bezwzględnie pójść z zaproszeniem, ale potraktować wizytę bardziej jako informacyjną. Podczas niej trzeba wyrazić żal, że zdrowie może cioci nie pozwolić na obecność na weselu. Oczywiście należy wyrazić nadzieję, że stan zdrowia się poprawi na tyle, że ciocia mogłaby przyjść, ale zarazem podkreślić, że zdrowie i kwestia kondycji cioci jest tutaj najważniejsza. Po ślubie warto wpaść do cioci w wolnej chwili i opowiedzieć jej o swoich wrażeniach z wesela. Ciocia przede wszystkim nie powinna się czuć zapomniana i odsunięta.

Stan „brak kontaktu ze światem” jest często zwodniczy. Często bowiem ten kontakt faktycznie jest, ale tylko w jedną stronę.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ślub i wesele. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s