Jak rozwiązać dziś w Polsce na zaproszeniach problem „osoby towarzyszącej”?

Oto rozwiązanie proponowane przez Państwa Kasię i Allana:
Moi drodzy My odstąpiliśmy od zapisu z osobą towarzyszącą w przypadku, gdy znaliśmy “stałego partnera/partnerki” zapraszanego singla lub singielki, przygotowaliśmy zaproszenia imienne dla obojga. Natomiast gdy nie znaliśmy “stałego partnera/partnerki” zapraszanego singla lub singielki, zaproszenie otrzymywał/otrzymywała tylko osoba zapraszana. Do zaproszenia dołączany był bilecik o treści: “Jeżeli zdecydujesz o swoim udziale w przyjęciu, a jednocześnie chcesz być na nim ze swoją partnerką lub swoim partnerem to potwierdzając przyjęcie zaproszenia podaj nazwisko i imię partnerki/partnera. Specjalnie dla Niej / dla Niego zostanie przygotowane osobne imienne zaproszenie, które zostanie przekazane na Twoje ręce.” Uznaliśmy tę formę jako bardzo nowoczesną, a jednocześnie dającą wybór zapraszanej osobie. Kasia i Alan

Z punktu widzenia etykiety jest to dziwaczne. W środowiskach myślących kategoriami etykiety jest to dziwaczne.

Jednak, jak pokazuje współczesna polska praktyka, w wielu wypadkach jest to najlepsze rozwiązanie z punktu widzenia savoir vivre – mamy gwarancję, ze nikt się nie obrazi (co najwyżej ktoś się zdziwi).

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ślub i wesele. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Jak rozwiązać dziś w Polsce na zaproszeniach problem „osoby towarzyszącej”?

  1. dude pisze:

    Panie doktorze, chciałbym się króciutko upewnić: nosząc na sobie marynarkę jednorzędową i kamizelkę marynarka jest odpięta, a kamizelka zapięta oprócz dolnego guzika, czy tak?

  2. Magda pisze:

    Świetne rozwiązanie! Brawo! O to właśnie chodzi. Tak być powinno. Jest to całkowicie normalne zachowanie w takiej sytuacji. Szkoda, że większość par nie myśli tak jak Kasia i Alan. Nie myśli w ogóle, że może kogoś urazić czy sprawić przykrość.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s