Przerwa świąteczna w funkcjonowaniu bloga – 17.04-21.04. 2014

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na „Przerwa świąteczna w funkcjonowaniu bloga – 17.04-21.04. 2014

 1. Jakub Osmałek pisze:

  Panie Doktorze,
  Chciałbym jeszcze raz poruszyć kwestię osób towarzyszących, w nieco innym kontekście. Na przyjęciach czasem stosuje się kartki z nazwiskami przy miejscach. Jak ma się to do braku imiennego zaproszenia dla osób towarzyszących? Czy to gość powinien przy potwierdzaniu udziału przekazać gospodarzom jak nazywa się jego partner/partnerka?

 2. Gerard pisze:

  Czy mężczyzna na stanowisku lekarza powinien wstać i odsunąć krzesło wchodzącej do gabinetu pacjentce w taki sposób, jak robi się to na przykład w restauracji?

 3. Gerard pisze:

  Zwracam się do Pana z prośbą o ocenę pewnej sytuacji pod względem zgodności z regułami savoir-vivre’u. Rzecz działa się na uroczystości przyznania nagród naukowych dość wysokiej rangi (obecni byli przedstawiciele prezydenta i władz województwa). Po kilku zdaniach wstępu osoba prowadząca uroczystość prosiła kolejno różnych ludzi na scenę celem zabrania głosu, m.in. eleganckiego profesora w starszym wieku. Ów profesor rozpoczął przemówienie długą skargą na organizatorów, którzy nie poinformowali go wcześniej o tym, że będzie poproszony o wygłoszenie przemówienia. Dał wyraz swojemu zaskoczeniu i zniesmaczeniu, ale ostatecznie sformułował (całkiem dobrą) mowę.
  Muszę przyznać, iż po części rozumiem zdenerwowanie tego człowieka. Sam również mógłbym mieć pewien problem z zabraniem głosu w takiej sytuacji (to swojego rodzaju ,,wywołanie do tablicy”). Odmowa natomiast mogłaby być kompromitacją wobec zgromadzonych ludzi. Czy profesor miał jednak prawo krytykować publicznie organizatorów? Jakby nie patrzeć, są oni gospodarzami tej uroczystości.

 4. Sylwia pisze:

  Szanowny Panie Stanisławie, 14.04 wysłałam Panu maila na adres podany na blogu, ale nie dostałam odpowiedzi, czy otrzymał go Pan?

 5. Nie sprawdzałem w tym czasie skrzynki. Sprawdzę ją.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s