Hotel „DUO” – bezpieczeństwo gości w hotelu

Miniony tydzień spędziliśmy z żona w hotelu „DUO” położonym nad brzegiem Jeziora Janowskiego. Z tyłu hotelu ciągnęła się największa, podobno, puszcza w Polsce aż do Stalowej Woli (ok. 30 km). Hotel leży na linii brzegowej jeziora (a w zasadzie zalewu), tak, że stoliki restauracji i kawiarni znajdują się na molo. Po drugiej stronie jeziora jest Janów Lubelski.
Hotel ma swój urok, który powoduje jego położenie i architektura. Obsługa jest sympatyczna i ma dużo dobrej woli. Hotele ma tez sporo zalet. Ma jednak również dziesiątki wad będących, jak można się domyśleć, przede wszystkim skutkiem bezmyślności i braku profesjonalizmu.

Żonę do hotelu przywieźli z Warszawy znajomi na godz. 15,00. Ja w tym czasie miałem szkolenie w Sosnowcu i jego organizatorzy dowieźli mnie do hotelu po północy. Dla zony ten czas pomiędzy 15,00 a 24,00 (a w zasadzie czas pomiędzy 22,00 a północą) nie był do końca czasem komfortowym z tego powodu, ze nie czuła się bezpiecznie.

Polskie hotele z reguły mało uwagi poświęcają względom bezpieczeństwa swoich gości lub popełniają w tej perspektywie szkolne (lub nawet „przedszkolne”) błędy.

Hotel „DUO” jest tu skrajnym przykładem.

Teren hotelu i sam hotel powinny być tak zorganizowane, by nikt obcy (niepowołany, pijany, psychicznie chory lub mający złe intencje), mogący potencjalnie stanowić zagrożenie dla gości, ich zdrowia (również psychicznego – nerwów), życia lub majątku nie mógł się tam pojawić.
Teren hotelu „DUO” był otwarty. Przechodziła przez niego droga dla samochodów i pieszych (prowadząca do innych ośrodków nad jeziorem), a hotel miał drugie wejście otwarte od 15,00 do 23,00, które było jednocześnie wejściem do SPA dla gości zewnętrznych i wejściem na tylne schody prowadzące do części mieszkalnej hotelu. Niemożliwa była zatem skuteczna kontrola ruchu osób i każdy praktycznie mógł wejść niezauważony do części mieszkalnej hotelu. Stąd obawa żony, która była sama do północy.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Hotel, Recenzje i opisy hoteli. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Hotel „DUO” – bezpieczeństwo gości w hotelu

  1. Albien pisze:

    Nie w pełni chyba zrozumiałem Pański wpis… Czego Pana żona konkretnie się obawiała? Przecież przebywając w pokoju drzwi miała na pewno zamknięte od środka, a w Polsce jednak nie jest tak niebezpiecznie, żeby obawiać się pozostać w pokoju hotelowym. Podobnie jak Pan przykładam dużą wagę do bezpieczeństwa i komfortu psychicznego, ale nie ma jednak sensu przesadzać. A czy zwrócił Pan uwagę, na ewentualne „dyskretne” zabezpieczenia, np. monitoring? Spotkałem się z tym w eksluzywnym SPA w Polsce: ośrodek był niby otwarty dla wszystkich, ale non-stop dyksretnie monitorowany i w razie jakichkolwiek problemów, natychmiast pojawiała się ochrona. Nie zawsze brak kilkumetrowego parkanu i wyraźnie uzbrojonych strażników oznacza brak bezpieczeństwa – nie żyjemy w kraju trzeciego świata. Pozdrawiam.

  2. czytelnik pisze:

    Mam nadzieję, że urlop wypoczynkowy powiódł się i że nabrał Pan sił do dalszego wykonywania Służby jaką Pan wykonuje, Służby na rzecz lepszego, piękniejszego, bardziej cywilizowanego świata.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s