Jaki powinien być pierścionek zaręczynowy?

Ten problem zgłosił Pan Amadeusz: Czy istnieje jakiś wyznacznik tego jak powinien wyglądać pierścionek zaręczynowy? Mam tu na myśli to z czego jest zrobiony i czym jest przyozdobiony. Czy pierścionki z różnymi kamieniami nadają się na taką okazję, czy może powinien być to tradycyjnie brylant? Będę wdzięczny za Pańską fachową opinię.

Tradycyjny pierścionek zaręczynowy jest srebrny (lub z białego złota lub z platyny) z brylancikiem (z brylantem). Może to być jednak pierścionek jakikolwiek, który przykaże Matka Pana Amadeusza jako rodzinną pamiątkę.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ślub i wesele i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Jaki powinien być pierścionek zaręczynowy?

 1. Amadeusz pisze:

  Bardzo dziękuję Panu za odpowiedź; muszę przyznać, że rozwiał Pan moje wątpliwości.

 2. Agnieszka pisze:

  W ciągu dnia kobieta powinna nosić perły, a wieczorem brylanty.
  Jak pogodzić te dwa porządki, gdy mężczyzna ofiarowuje swojej wybrance pierścionek z brylantem?
  Jeśli kobieta otrzyma pierścionek zaręczynowy z białego złota lub platyny, przyozdobiony brylantem, to czy nie będzie żadnych przeciwwskazań, by nosiła go nieustannie na serdecznym palcu prawej ręki do dnia ślubu i nie zważała na dobór reszty biżuterii?
  Myślałam do tej pory, że pierścionek zaręczynowy do dnia ślubu i obrączka po ślubie pełnią rolę informacji społecznej, a nie biżuterii.

 3. Ma Pani racji. Zapomniałem o tym wspomnieć. Obrączka ślubna, pierścionek zaręczynowy, krzyżyk, medalik nie stanowią biżuterii.

 4. Adam pisze:

  Poszukując pierścionka znalazłem informację, że tradycyjnie, pierścionek powinien mieć wartość dwóch miesięcznych wynagrodzeń mężczyzny. Co Pan o tym sądzi?

 5. Nigdy o tym nie słyszałem Spróbuję poszukać informacji na ten temat. Nie wydaje się jednak to logiczne. Pojęcie miesięcznego wynagrodzenia nie dotyczy wielu mężczyzn. Kiedyś zaś nie dotyczyło prawie nikogo ze świata savoir vivre. Jeśli zaś policzyć roczny dochód, podzielić go przez 12 i pomnożyć przez dwa to w wielu wypadkach może wyjść astronomiczna suma.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s