Minusy restauracji w pałacu w Żelechowie

Wystrojowi restauracji nic nie można zarzucić. Jest jednak ewidentnie za mała. Problem zanika, gdy jest ciepło i część gości pójdzie do ogrodu. Gdy jednak jest zimno lub pada deszcz i są wszyscy hotelowi goście robi się ścisk.

W restauracji jest kilka stołów przy których stoi po trzy krzesła z dwóch stron stołu. Z punktu widzenia etykiety jest to nie do przyjęcia. W jaki sposób bowiem maja przy takim stole zasiąść trzy pary? (dwaj mężczyźni i jedna kobieta z jednej strony, a dwie kobiety z drugiej? Trzy kobiety z jednej strony, trzej mężczyźni z drugiej? – absurd).
W głównej sali stoją stoliki, przy których są po dwa krzesła z dwóch stron (widać to na zdjęciu an stronie internetowej). Gdy jednak byliśmy tam i były zajęte wszystkie miejsca hotelowe przy stołach tych umieszczono po trzy krzesła z dwóch stron.
Część stołów w restauracji stoi (z braku miejsca) jednym bokiem do ściany, jeden stół za drugim. W takim ustawieniu kelnerzy nie maja szansy podawać potraw i napojów w sposób prawidłowy (nie mają dojścia).

Gdy byliśmy w tej restauracji w wazonach an stołach stały wysokie kwiaty. Widać było, ze ci którzy je ustawiali mieli świadomość, ze kwiaty nie powinny zasłaniać jednym gościom twarzy innych gości siedzących przy tym samym stole. Tam gdzie się dało stawiano więc wazony z boku stołu. Nie wszędzie jednak się dało i przy niektórych stolach kwiaty zasłaniały twarze.

Obsługa kelnerska (niestety głównie kobieca) miała wiele dobrych chęci i wyraźnie się starała, ale jednak umiejętności chyba jej brakowało. Niekiedy gubiła ich nawet nadgorliwość. Gdy odszedłem na chwile od stołu (serwetkę położyłem na krześle) natychmiast zabrano mi ledwie zaczętą herbatę i musiałem upomnieć się o nową (na koszt firmy).

Przyznaję, że tak się rozluźniłem, że nawet nie zajrzałem do menu ani karty win. Byliśmy w ramach pakietu (tzw. szwedzki stół 3 razy dziennie), a zatem nie zetknąłem się z normalną obsługą kelnerską i potrawami z menu. Znalazłem kartę menu na stronie internetowej restauracji. Trochę skąpa, ale wygląda zachęcająco.
Niepokoją wpisy na gastronauci.pl, które są bardzo krytyczne wobec jakości dań w tej restauracji.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Recenzje i opisy hoteli, Restauracja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „Minusy restauracji w pałacu w Żelechowie

 1. Mikołaj pisze:

  Witam od dłuższego czasu interesuję się SV, ale nie potrafię znaleźć informacji na dwa problemy które mnie zastanawiają:
  1. Czy muszka (nie krawat) i poszetka mogą być z tego samego materiału?
  2. W jaki sposób wręczać prezent ślubny w takiej sytuacji:
  młoda para stoi na placu przed kościołem i utworzyła się kolejka, ja idę z grupą znajomych wręczyć prezent (grupowo) i trzymam ten prezent dwiema rękami (jako reprezentant grupy 5 znajomych) i w jakiej sposób złożyć życzenia i wręczyć ten prezent (i komu), żeby nie wyszło to niezręcznie

  pozdrawiam
  Mikołaj

 2. czytelnik pisze:

  „Obsługa kelnerska (niestety głównie kobieca) ”

  Przepraszam bardzo to jest dyskryminacja z uwagi na płeć.

 3. czytelnik pisze:

  W moim osiedlowym barze jest obsługa kelnerska męska i nie jest ona na wysokim poziomie. Jednemu z kelnerów dałem do poczytania Pańskiego bloga. Może to coś da. Nadzieja umiera ostatnia.

 4. Monika pisze:

  Szanowny Panie Doktorze,

  Myślę, że nie powinien Pan odmieniać nazwy strony. Jest to mylące (w końcu strona „gastronautach.pl” nie istnieje). Bez skrótu myślowego zdanie to powinno wyglądać tak: Niepokoją wpisy na stronie gastronauci.pl, które są bardzo krytyczne wobec jakości dań w tej restauracji.

  Pozdrawiam

 5. Ma Pani rację. Już zmieniam.

 6. jdas pisze:

  Ad Mikołaj
  Muszka (tak jak krawat) i poszetka nie powinny być z tego samego materiału. To klasyczny błąd.

 7. WIOLA pisze:

  Niestety muszę się zgodzić. Sxka jadalna jest zbyt mała. A jedzenie jest niesmaczne.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s