Andrzej Andrzejowi składa życzenia imieninowe

Ten problem zasygnalizowała Pani Weronika: Jeszcze mam takie pytanie odnośnie składania telefonicznych życzeń sobie solenizantów, np. z dzisiejszego dnia dwóch Andrzejów. Czy jest jakaś reguła tutaj? Dzwoni młodszy Andrzej (nawet 5 lat ) do drugiego zawsze? Starają się dzwonić do siebie na przemian co roku? Jak to się ma do relacji w rodzinie a jak do dwóch Andrzejów kolegów.

Życzenia imieninowe powinniśmy składać w dniu imienin. Powinniśmy to robić niezależnie od tego, ze nasz imiennik jest młodszy. Jak to zrobić, by składając je swojemu imiennikowi wyprzedzić go. To trudno, a nawet często niemożliwe. Jeśli zatem młodszy chce je złożyć jako pierwszy robi to najwcześniej jak tylko możliwe. Jeśli starszy go ubiegnie nic się nie stanie. Młodszy może go najwyżej ubiec wysyłając kilka dni wcześniej kartkę z życzeniami umieszczoną w kopercie, a w dzień imienin jeszcze zadzwonić.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komunikacja, Życie towarzyskie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s