Zdjęcie marynarki na przyjęciu – ciąg dalszy

Ten wpis wywołała Pani Agnieszka M. pisząc: Dziękuję za odpowiedź, która wywołuje dalsze wątpliwości i pytania.
Czy zakaz pokazywania się w samej kamizelce dotyczy tylko mężczyzn? Co mężczyzna robi ze zdjętą kamizelką?
Co dokładnie znaczy, że kobieta może w każdej chwili zdjąć marynarkę, garsonkę, żakiet? W każdej chwili czego? Chyba nie podczas publicznego wystąpienia. Nie wyobrażam sobie np. posłanki w sejmie na mównicy zdejmującej żakiet ani prezenterki wiadomości w takiej sytuacji.

Przepraszam. Nie byłem precyzyjny. Chodzi oczywiście o przyjęcia i o sytuację, w której kobieta w spódnicy i bluzce wygląda dobrze. Oczywiście prezenterka w telewizji też może w każdej chwili zdjąć garsonkę itp., ale nie na oczach widzów.

Posłanka w sejmie powinna występować w czarnym (lub ciemnym)kostiumie (a zatem najlepiej w marynarce) lub prostej sukience z zakrytymi ramionami i bez dekoltu (ewentualnie z marynarką).

Pamiętajmy o tym, ze kamizelka w ubiorze mężczyzny i kobiety spełnia inną rolę. W ubiorze mężczyzny jest elementem garnituru i z założenia ukazuje się innym tylko jej przód i tylko w tej części, której nie zasłania marynarka. Kamizelka męska ma tył „roboczy” (z założenia nikt nigdy go nie ogląda). Jeśli mężczyzna ją zdejmie w ustronnym miejscu musi ją gdzieś schować (w szatni, do teczki itp.)

W samych kamizelkach chodzą z reguły różne służby (np. kelnerzy i kelnerki). Jeśli zatem kobieta decyduje się na ubranie się w kamizelkę klasyczną (ona może wystąpić tylko w niej w sytuacjach raczej mniej oficjalnych,) to musi zastanowić się, czy nie będzie jednak wyglądała jak kelnerka (ktoś ją np. zaczepi i powie: „dwie kawy proszę”).

Kamizelka kobiety może mieć bardzo różny krój i fakturę i np. ozdobne plecy. Jest to wtedy zupełnie inny element ubioru niż kamizelka mężczyzny.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ubiór. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s