Muszka, poszetka i sposób wręczania grupowego prezentu ślubnego

Ten problem dawno temu zgłosił Pan Mikołaj: Witam od dłuższego czasu interesuję się SV, ale nie potrafię znaleźć informacji na dwa problemy które mnie zastanawiają:
1. Czy muszka (nie krawat) i poszetka mogą być z tego samego materiału?
2. W jaki sposób wręczać prezent ślubny w takiej sytuacji:
młoda para stoi na placu przed kościołem i utworzyła się kolejka, ja idę z grupą znajomych wręczyć prezent (grupowo) i trzymam ten prezent dwiema rękami (jako reprezentant grupy 5 znajomych) i w jakiej sposób złożyć życzenia i wręczyć ten prezent (i komu), żeby nie wyszło to niezręcznie


Muszka i poszetka powinny być w tym samym kolorze, ale z innego materiału (a zatem nieco inny odcień). Nigdy nie mogą być z tego samego materiału (choć takie sprzedaje się w sklepach typu „Młoda Para”).

Prezent grupowy albo wyciągamy w kierunku młodej pary (oni sami decyduj ha kto go weźmie) albo (szczególnie wtedy, gdy jest ciężki) wręczamy go panu młodemu mówiąc „przekazują prezent dla was w ręce pana młodego”. I wtedy w imieniu grupy składamy życzenia (pozostałe osoby z grupy podchodzą po kolei do młodych i składają życzenia osobiste).

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ubiór, Uncategorized, Ślub i wesele i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s