Czy na ślub i wesele zaprosić wuja, który jest w konflikcie z rodzicami?

To problem Pana Marcina: A ja mam pytanie odnośnie zaproszenia na ślub. Sytuacja jest trudna: Brat ojca jest moim chrzestnym i mieszka po sąsiedzku z rodzicami, ale z różnych skomplikowanych powodów stosunki są złe, nie spotykamy się już na żadnych świętach, mój ojciec i brat nie odzywają się. Zbliża się jednak moje wesele i zastanawiam się jak postąpić. Czy powinienem pójść do wuja z narzeczoną osobiście i wręczyć zaproszenie jak gdyby nic się nie działo? A może powinienem wysłać je pocztą? Zaznaczam, że wuj mieszka po sąsiedzku i na pewno wie, kiedy przyjeżdżam do domu rodzinnego. Nie chcę żeby np. dziadek który ‚trzyma stronę’ tego wuja wypominał potem, że nie zaprosiłem chrzestnego osobiście. Z drugiej strony, ciężko nie solidaryzować się z rodzicami, którzy doznali od wuja licznych oszczerstw i zniewag i nie chcą go widzieć na ślubie.

Wesele to w pierwszym rzędzie uroczystość rodziców (jeszcze będę to uzasadniał ze względu na głosy sprzeciwu). W kwestii zatem obecności wuja na weselu trzeba skonsultować się z rodzicami i przyjąć ich rozstrzygniecie.

W kwestii ślubu: trzeba by chyba pójść do wuja i zaprosić go osobiście na ślub i przy okazji spróbować jakoś załagodzić konflikt w drugim pokoleniu. Nie znam jednak sprawy. Być może wuj nie zasługuje na to (może zachował się tak niehonorowo, że nie powinno się z nim obcować?).

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ślub i wesele. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Czy na ślub i wesele zaprosić wuja, który jest w konflikcie z rodzicami?

  1. Nureddin pisze:

    A ja mam pytanie odnośnie zachowania jednej z posłanek, która jadła na sali obrad. Czy jeżeli pracuje długo, to może zjeść kanapkę lub danie ciepłe? W końcu jeśli wyjdzie to nie będzie brała udziału w obradach…

  2. Lucy pisze:

    A jeśli młodzi sami organizują przyjęcie, sami za nie płacą, a rodzice są jedynie zaproszeni, to w dalszym ciągu utrzymuje Pan, że to uroczystość rodziców?

  3. Tak. To jest uroczystość rodziców.

  4. Monika pisze:

    Dlaczego w sytuacji, którą opisała Pani Lucy (młodzi sami organizują i płacą za wszystko) wesele jest wciąż uroczystością rodziców?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s