Czy ich zaprosić na przyjęcie komunijne?

Taki problem ma Pani Aga. S: Chciałabym się dowiedzieć jak mam się zachować w sytuacji zaproszenia gości na przyjęcie komunijne syna, jeśli wiem od nich samych, że tego samego dnia mają inne przyjęcie (swojej chrześnicy). Czy mimo to wypada wysyłać zaproszenie.

Nawet trzeba. Jeśli Pani Aga, by ich nie zaprosiła mogliby poczuć się dotknięci, odrzuceni, pominięci, zapomniani. Tak to oni będą musieli się Pani Adze tłumaczyć, a Ona przyjmie ich wyjaśnienia z uśmiechem i zrozumieniem. I wszyscy będą zadowoleni.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uroczystości i święta. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Czy ich zaprosić na przyjęcie komunijne?

  1. Zachary Lubicki pisze:

    Kilka razy pisał Pan o strefach w restauracji (A, B i C) oraz w ogóle o „problemach restauracyjnych”. W związku z tym mam parę pytań. Czy jeśli przychodzimy do lepszej restauracji a kelner nas prowadzi do stolika w strefie, która nam nie odpowiada lub po prostu stolik nam nie odpowiada, czy możemy poprosić o zmianę miejsca? Jak to zrobić? Czy można przyjść do restauracji i po zapoznaniu się z menu wyjść uznając, że to nie jest jednak restauracja dla nas? Albo wyjść dlatego, że coś nam się nie podoba (oczywiście przed złożeniem zamówienia)? W jaki sposób to zrobić grzecznie? I ostatnia sprawa. Jeśli chcemy fakturę z restauracji, wówczas w którym momencie i w jaki sposób o nią poprosić?

  2. PBl pisze:

    Szanowny Panie!

    Do windy na parterze dosiada się sąsiad. Sprawa przywitania się – bezdyskusyjna. Jedziemy razem trzy piętra. Pożegnanie się po tych kilku – kilkunastu sekundach nie jest już dla mnie tak oczywiste. Co na to SV?

    Serdecznie pozdrawiam!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s