Posiłek w plastikowych naczyniach

Ten problem zgłosił Pan Gleiw: Zastanawia mnie co pan doktor sądzi o sytuacji wynikłej podczas obchodów wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Ravensbrück, które odbyły się kilka dni temu.
W uroczystościach uczestniczyło około tysiąca osób, w tym 90 byłych więźniarek, a także goście honorowi, w tym pierwsze damy Niemiec i Polski, a także przewodnicząca Międzynarodowego Komitetu Ravensbrück. Poza uroczystą wieczorną kolacją, która podobno obyła się (zapewne w węższym gronie) bez zgrzytów, zorganizowano też południowy lunch (w namiocie na terenie obozu), który wypadł dużo gorzej.
Goście honorowi zjedli go w cywilizowanych warunkach, obsługiwani przy zastawionym porcelaną stole przez kelnerów. Równolegle reszta gości (w tym większość byłych więźniarek!) jadła poczęstunek z plastikowych talerzy i serwetek przy nieprzykrytych nawet obrusem stołach. Załączam poniżej link do artykułu, którego tytułowe zdjęcie eksponuje ten kontrast.
http://www.spiegel.de/panorama/gesellschaft/kz-ravensbrueck-kritik-an-organisatoren-der-gedenkfeier-a-1030583.html
Organizator (Fundacja Brandenburskie Miejsca Pamięci) broni się mówiąc, że był to jedynie lekki poczęstunek, a specjalne potraktowanie nielicznych gości honorowych wynikło z protokołu. Możliwe, że Fundacja nie miała funduszy by objąć takowym (wieczorną uroczystą kolację organizowały już władze Brandenburgii) wszystkie więźniarki.

To jest skandal. To było barbarzyńskie, lekceważące i obraźliwe, szczególnie w stosunku do więźniarek. Zawsze taki problem można rozwiązać z klasą,

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Zachowania niewłaściwe, Żenujące. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s