Kiedy nosimy odznaczenia państwowe?

Ten problem zasygnalizowała Pani Mila: Przeglądam Pana bloga dosyć często i podziwiam z jakim zaangażowaniem prowadzi go Pan. Pierwszy raz ośmielam się zadać Panu pytanie. Natrafiłam w internecie na zdjęcia ze ślubu jednego ze znanych dziennikarzy i moją uwagę przykuł fakt, że pan młody zdecydował się na założenie odznaczenia. W polskich warunkach nie spotkałam się z takim zachowaniem. I tutaj nasuwa się moje pytanie: Jak to jest z medalami i odznaczeniami? W jakich sytuacjach wypada je nosić? Do jakich strojów kobiety i mężczyźni mogą nosić odznaczenia? Byłabym bardzo wdzięczna za wpis na ten temat.
P.S tu jest link do zdjęć http://film.onet.pl/andrzej-soltysik-i-patrycja-czop-wzieli-slub-w-krakowie/0dt8zp

Wszystkie posiadane odznaczenia przypina się tylko do munduru. Do ubioru cywilnego przypina się tylko jedno najważniejsze i tylko na uroczystości państwowe i spotkania z prezydentem i jego przedstawicielami. Można o tym przeczytać choćby w „Encyklopedii dobrych manier” H. R. Żuchowskiego (s. 148).

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ślub i wesele, Życie towarzyskie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Kiedy nosimy odznaczenia państwowe?

  1. chris pisze:

    W ogóle ten zestaw to jest jakiś koszmar. Smoking za dnia, do tego z białą muchą, która zarezerwowana jest do fraka, kwiatki zamiast poszetki w brustaszy…

  2. Kazimierz Krynicki pisze:

    Panie Doktorze. Lada moment moje pytanie stanie się nieaktualne. Proszę o odpowiedź.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s