Płacenie za gości w restauracji

Ten problem zgłosiła osoba podpisująca się jako Wanderer: Oto sytuacja jakiej byłem świadkiem. Gospodarz zaprosił gości do restauracji. Goście próbowali nalegać na tym, że to oni uregulują rachunek, ale gospodarz im na to nie pozwolił. W takiej sytuacji goście zaprosili gospodarza do innej restauracji. Towarzystwo się przeniosło i zanim jeszcze spotkanie dobiegło końca gospodarz odszedł od stolika celem wczesnej regulacji rachunku, aby znów nie pozwolić gościom na płacenie. Jednakże okazało się, że goście przewidzieli taki scenariusz i jeden z nich uregulował rachunek wcześniej przy okazji wyjścia do toalety. Czy któraś strona wykazała się nadgorliwością i jak należało postąpić właściwie?

Rachunek płaci gospodarz (osoba zapraszająca). Goście powinni to przyjąć do wiadomości. Jeśli chcą się zrewanżować mogą zaprosić gospodarza do restauracji przy innej okazji.
Opisana powyżej sytuacja to takie miłe przekomarzanie. Jako wyjątek miłe. Na dłuższą metę nie do przyjęcia (również zachowanie gospodarza w drugiej restauracji).

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Restauracja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s