Procedury związane z serwetką

Ten problem zasygnalizował Pan Piotr: chciałbym odnieść się do Pańskiego tekstu pt. „Postępowanie z serwetką”. Napisał Pan tak – „Po zakończeniu posiłku odkładamy zmiętą serwetkę (nie składamy jej)po prawej stronie naszego nakrycia.” W związku z tym, chciałbym zapytać jak odłożyć na stół dużą serwetkę nie składając jej? Drugi fragment brzmi następująco – „Gdy będziemy na chwile odchodzić od stołu to w restauracji odłożymy ją na krzesło kładąc ją również lewą stroną na krześle. Na przyjęciu odłożymy ją na stół po lewej stronie nakrycia.” Czy faktycznie jest to pewne, że istnieje różnica w odkładaniu serwetki na przyjęciach w domu, a tym jak robi się to w restauracji.

Napisałem odkładamy „zmiętą”, a nie „rozłożoną”. Inaczej mówiąc nie składamy jej, a jeśli an stole nie ma miejsca jest tak „zmiętą”, ze zajmuje mało miejsca.

Co do odkładania serwetki na krzesło. Może niezbyt precyzyjnie się wyraziłem. Serwetkę odkładamy na krzesło tam, gdzie jest dużo gości i obsługa stołu ich nie zna, czyli tam gdzie są kelnerzy. Dla kelnera widok serwetki na krześle oznacza, że gość odszedł na chwilę i nie należy po nim sprzątać.
Na przyjęciu, na którym gospodarze znają wszystkich i wiedzą kto kiedy opuścił dom takiego odkładanie serwetki na krzesło nie jest potrzebne.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Przyjęcia, Restauracja, Stół. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Procedury związane z serwetką

  1. Aleksandra P. pisze:

    Dla mnie tez kwestia serwetki jest w restauracji jest problematyczna, ponieważ najczęściej są to obszerne bankietówki i do tego wykrochmalone. Po prostu nie ma szans, aby zmiąć ją do małych rozmiarów, a zmięta i położona na stole rozkłada się prawie natychmiastowo z powodu tego krochmalu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s