Wigilia w firmie

Ten temat zgłosiła Pani Marzena: Mam pytanie dotyczące firmowej wigilii. Jestem w firmie od kilku tygodni. Pracuję w sekretariacie, tuż obok pani dyrektor. Pocztą pantoflową dowiedziałam się, że po godzinach pracy będzie organizowana wigilia dla obecnych i emerytowanych pracowników (bo pani dyrektor lubi – podobno chodzi o to, że łechce ją kolejka osób „chcących” jej złożyć życzenia), i że mamy się na nią złożyć. Oczywiście wpłaciłam te pieniądze, jednak nie mam ochoty iść (wolę w tym czasie wcześniej odebrać dziecko ze szkoły). Nie za dobrze znam tych ludzi, poza tym uważam, że pani dyrektor mogła nas zaprosić. Do emerytowanych pracowników zostały wysłane listowne zaproszenia, a my dowiadujemy się pocztą pantoflową. Czyż nie powinna poprosić nas w sekretariacie, abyśmy wysłały mailowe zaproszenie do wszystkich pracowników i wtedy nam powiedzieć, że chciałaby nas widzieć na tej uroczystości? W końcu mija nas kilkakrotnie w ciągu dnia. Większość pracowników nie chce iść, każdy szuka wykrętów. Jak wyjść z klasą z tej sytuacji? Czy mogę powiedzieć pani dyrektor, że nie czuję się zaproszona, a czas poza godzinami pracy wolę spędzić z rodziną (oczywiście jeśli spyta, czy będę na tej wigilii)? Myślę, że są to odczucia większości pracowników, tylko nikt nie odważył się tego wprost powiedzieć.

Pani Marzenia ma rację. Wszyscy powinni być jakoś zaproszeni – albo przez maile albo choćby przez wywieszone gdzieś ogłoszenie.

Na takiej wigilii powinniśmy być. Możemy oczywiście znaleźć jakąś wiarygodna wymówkę, ale oczywiście nie każdego roku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Etykieta biznesu (nstytucji), Święta. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s