Samotni goście na weselu

Ten problem zgłosiła Pani Katy: Nawiązując do zaproszeń: jak oceniłby Pan wystosowanie zaproszeń na ślub i wesele z osobami towarzyszącymi wyłącznie dla małżeństw, narzeczonych lub par nieformalnych. Osoby samotne (w tym młode panny) zaproszono bez kawalerów. Państwo młodzi twierdzą, że to oni ustalają zasady na swoim weselu i nie życzą sobie przypadkowych osób na weselu oraz że goście przychodzą po to, aby cieszyć się szczęściem młodej pary, kto uważa inaczej, ten jest egoistą. Dodać należy, że nie zapewniono również odpowiedniej ilości młodych mężczyzn, którzy bawiliby się z dziewczętami.

Wesele jest typowym przyjęciem towarzyskim. Na wszystkie takie przyjęcia zaprasza się osoby w parach (z osobą towarzyszącą. Jeśli dana osoba nie ma współmałżonka przyprowadza kogo chce.

Nie ma takiej opcji by zaprosić jednych w parach drugich nie. To pogwałcenie podstawowych zasad. Gospodarze mogą dyktować zasady przyjęcia, ale w granicach savoir vivre. Nie oznacza to zatem, że mogą gwałcić podstawowe,, nawet wtórne zasady savoir vivre i wskazania etykiety.

W tym wypadku ich decyzje było ponadto bezmyślne, egoistyczne i nieracjonalne.

Organizatorzy przyjęcia „tańcującego”, jakie by ono nie było, są bezwzględnie zobowiązani doprowadzić do sytuacji, by liczba mężczyzn i kobiet była taka sama. Mogą zaprosić więcej mężczyzn, ale nigdy, przenigdy, więcej kobiet.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Przyjęcia, Ślub i wesele. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Samotni goście na weselu

 1. Weronika pisze:

  Jeśli mamy w rodzinie sytuację, że zaproszonych zostaje wiele dziewcząt – córek naszych bliskich krewnych, np w wieku 13-17 lat, to chyba nie powinniśmy w imię równowagi płci podczas wesela sugerować im przyprowadzania „na siłę” swoich kolegów? Panny takie nie są już dziećmi, ale też nie są dorosłe, nie mają stałych partnerów, a zapraszanie 10 obcych chłopców do pary byłoby raczej nieuzasadnione, prawda?

  Ukłony,
  Weronika

 2. Pani Weronice przyznaję racje.

 3. Bożena pisze:

  Z osobą towarzyszącą zaprasza się jedynie osoby dorosłe, więc do tej kategorii nie zaliczają się dziewczęta w wieku 13-17 lat.

 4. Katy pisze:

  Dziękuję Panu za odpowiedź. Rozumiem, że zasady powyższe dotyczą osób dorosłych, młodzież 13-17 letnia zapraszana jest wraz z rodzicami, czy tak?

 5. Pani Katy: oczywiście.

 6. Kasia pisze:

  A jeżeli moje wesele ma formę przyjęcia bufetowego, to nie muszę zapraszać singli w wymuszonych parach (że przyprowadzą „kogo chcą”), gdyż nie będzie tańców, prawda?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s