Mąż, żona i inna kobieta

Te problemy zasygnalizowała Pani Bożena: Proszę o radę jak powinien się zachować mężczyzna w szatni w towarzystwie dwóch kobiet: czy powinien podać okrycie najpierw żonie (bo żona jest najważniejsza), czy tej drugiej pani, jako swego rodzaju „gościowi”? Czy spacerując z żoną w towarzystwie innej kobiety (siostry, przyjaciółki) mężowi wypada obdarować żonę kwiatami (kupionymi na straganie), czy powinien również kupić kwiaty towarzyszącej kobiecie, albo w ogóle nie kupować? Intuicja mi podpowiada, że obdarowując jedną kobietę sprawia trochę przykrości tej drugiej pani. Ostatnio widzę też młode osoby, idące razem: para wraz z koleżanką. Para trzyma się za ręce, koleżanka drepta obok jak ktoś przylepiony i niepotrzebny. W dawnych czasach mężczyzna obie panie prowadził pod rękę, bez rozróżniania.

Dla gospodarza (zapraszającego, np. do kawiarni) gość jest ważniejszy niż żona.

Co do dwóch kobiet i kwiatów Pani Bożena ma w pełni rację.

Jeśli mężczyzna idzie z dwoma kobietami, (w tym z żona lub swoją dziewczyną) nie powinien trzymać żony (dziewczyny) ani za rękę ani pod rękę, żona (dziewczyna) powinna iść z jego prawej strony, a druga kobieta z jego lewej strony.

Mężczyzna bierze pod rękę tylko kobiety sobie bliskie (np. żonę, swoją dziewczynę, siostrę, mamę, bardzo bliską koleżankę). Jeżeli idzie z takimi kobietami może obie brać pod rękę.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Precedencja, Savoir vivre na co dzień. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s