Czy można się ubrać w garnitur klubowy na wesele?

Łukasz Z.: Czy (pytam od strony SV a nie ogólnej estetyki) jako gość na weselu – osoba towarzysząca koleżanki państwa młodych, mogę założyć zestaw koordynowany (klubowy) w postaci granatowej marynarki, szarych spodni wełnianych i ciemnobrązowych (czekoladowych) butów (z oczywiście białą koszulą ze sztywnym kołnierzem, krawatem, poszetką i innymi dodatkami – wszystko ze smakiem).
Garnitury oczywiście mam, ale czarne buty niedawno mi pękły i nie zdążyłem kupić nowych, a brązowe buty z garniturem, naruszają moje poczucie estetyki (coś jak koszula button down do garnituru). Co innego brązowe buty do zestawu klubowego, stąd pytanie o dopuszczalność takiego rozwiązania.

Nie ma czegoś takiego jak strój właściwy na wesele.

Po pierwsze, organizatorzy mogą określić strój i wtedy on obowiązuje.

Po drugie, jeśli nie określą ubieramy się tak jak wydaje się nam najstosowniej na to wesele, nie lepiej od państwa młodych, tak by nie różnić się zbytnio od innych gości (nie można być nadubranym i niedobranym). Jeśli mamy wątpliwości konsultujemy się z organizatorami (rodzicami młodych lub młodymi).

Po trzecie, dziś na weselach ludzie ubrani są od Sasa do lasa (wszystkie możliwe stroje). Jeśli będzie to typowe wesele Pan Łukasz Z. będzie wyglądał dobrze.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ślub i wesele. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s