Perfumy dla uczulonych

Krzysztof K napisał.: Poszukuję perfum dla narzeczonej. Poradziłbym sobie z tym sam, jednak ona potrzebuje ich stworzonych na bazie ekologicznych i organicznych składników. Od sztucznych esencji zapachowych ma migreny. Nie chce też, żeby były testowane na zwierzętach. Jest to młoda osoba, powiedziała, że lubi zapach wanilii. Znaleźliśmy jakieś, na końcu załączę adres strony. Niestety one są na bazie alkoholu z pszenicy, a ona chora jest na celiakię i jest wrażliwa na gluten. Lepsze by były na innym alkoholu albo na bazie olejku. Może zna Pan jakieś firmy, które produkują takie perfumy? Może jakieś perfumy na zamówienie? Nie ma problemu jeśli to jest zagraniczna firma.

Wszystkie dobre perfumy są z alkoholem. Są jednak, okresowo, perfumy bez alkoholu przeznaczone na lato. Mają one specjalne oznaczenia. Można też o nie pytać. W sprzedaży bywa absolut czyli to, co w alkoholu się rozpuszcza tworząc w ten sposób perfumy. Trzeba tylko bardzo uważać przy jego używaniu z ilością.

Zapach wanilii bym odradzał. Jest przez wiele osób odbierany negatywnie. Pamiętajmy, że perfumy to „ubiór”. Są również dla innych.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Perfumy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Perfumy dla uczulonych

  1. varant1804 pisze:

    Ehh… „edukacja”. W perfumach nie ma glutenu bo w perfumach nie ma białek. Druga rzecz, jeśliby te białka nawet były(ale ich nie ma) to celiakia czy alergia na gluten nie uaktywni się pod wpływem osadzenia się cząsteczek perfum na ciele warstwa, tłuszczu, naskórek czy skóra właściwa jako naturalne bariery ochronne nie dopuszczą do wchłonięcia się tego płynu do krwioobiegu. Gdyby nawet Pańska narzeczona nacierała się pszenicą to i tak nie wywoła się objawów alergii czy celiakii. Wsszystkie

    Co do migren i perfum nie ważne jest czy są to zapachy i esencje „sztuczne” czy „naturalne” w latach 90 przeprowadzono badania i okazało się że ten sam zapach uzyskany syntetycznie i ten uzyskany naturalnie wywoływał migrenę u obiektu badawczego. Tu bardziej istotna jest intensywność zapachu lub rodzaj(kwiatowy, korzenny etc.)

    Mały wstęp za mamy dwa podstwowe naturalne składniki perfum olejki eteryczne i absoluty -olejki uzyskuje się bez użyciu żadnych chemikaliów np. prostym wytłaczaniem czy destylacjami. Absoluty uzyskuje się poprzez zastosowanie rozpuszczalników i potem ich odparowania (np. eteru czy alkoholu)- tak powstają naturalne aldehydy. Prawdziwie naturalne perfumy są bardzo drogie koszt 1/8 uncji (ok3,5g) absolutu różanego to koszt ok 200$ tańszy jest tylko jaśmin 1/8 uncji absolutu to ok 80$. Co do olejku eterycznego z jaśminu to cen nie znam, ale aby wyprodukować 1/25 uncji olejku to potrzeba ok 900kg kwiatów tegoż. Prawdziwie naturalne perfumy idą w tysiące dolarów czy dziesiątki tysięcy tychże. Więc jeśli widzisz gdzieś naturalne perfumy kosztujące 100,200, 300, 400 czy 500 zł to wiedz, że olejek eteryczny jest rozcieńczany np. olejem jojoba( 5,5$ za 1 uncję) najczęściej w proporcjach 5% bazowego olejku eterycznego i 95% wypełniaczy i wzmacniaczy, a do 1% procenta naturalnego absolutu dodaje się 99% absolutu syntetycznego (kopii tego 1%).

    Gaston de Maistre

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s