Czy błąd przy zapraszaniu na wesele?

Pani Ilona napisała: Mój narzeczony dostał zaproszenie od brata na swoje wesele wraz z osobą towarzysząca. Dodam, że jestem z nim już od 5 lat więc nie jestem im obca, doskonale mnie znają. Czuje się totalnie pominięta i urażona jednak mój facet nie do końca to rozumie. Nie chce iść na uroczystość, na której jak widać nie jestem mile widziana. Co zrobić w takiej sytuacji Zwrócić uwagę młodej parze? Nie pomyślą sobie o mnie, że czepiam się szczegółów?

Brat narzeczonego Pani Ilony postąpił prawidłowo z punktu widzenia etykiety.

Zaproszenia na wesele kieruje się do małżeństw lub oficjalnie zaręczonych, albo do pojedynczych osób i zaprasza się je z osobami towarzyszącymi.

Jeśli nie ma oficjalnego narzeczeństwa nie ma oficjalnej wiedzy o tym, że ktoś występuje w parze, wszystko może się zdarzyć a zapraszający może o tym nie wiedzieć i nie może w zaproszeniu wymieniając nazwisko drugiej osoby narzucać mężczyźnie partnerki w zaproszeniu.

Brat narzeczonego Pani Ilony mógł w oddzielnym zaproszeniu zaprosić Panią Ilonę jeśli są blisko. Jeśli jednak nie zna Pani Ilony lub zna ją z widzenia nie miał takiego obowiązku.

Nie znam do końca sytuacji i relacji pomiędzy poszczególnymi osobami trudno mi ostatecznie rozstrzygać, ale zakładam, że nie było tu żadnych złych intencji i trzeba o swoich negatywnych emocjach po prostu zapomnieć.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ślub i wesele. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Czy błąd przy zapraszaniu na wesele?

 1. Jan pisze:

  Dzień dobry,
  Chciałbym się dowiedzieć, czy jest Panu może znana książka „Gentleman. Mam zasady”? Książka ta, jak również Pańska działalność blogowa, są dla mnie w tej chwili najwyżej cenionymi i rzeczowymi miejscami do zgłębiania świata savoir vivru. Niezmiernie pragnę poznać Pański stosunek i fachową ocenę wobec owego dzieła.
  Pozdrawiam serdecznie, Jan

 2. Panu Janowi: nie znam tej książki. Ostatnio zaniedbałem się w śledzeniu literatury przedmiotu.

 3. Jan pisze:

  W takim razie gorąco zachęcam Pana do nadrobienia zaległości. Książka ma charakter przełomowy. Warto dodać, że jest polecana przez Tomasza Orłowskiego, autora Protokołu dyplomatycznego.

 4. zapi.pl pisze:

  Ja myślę że nie należy się za bardzo przejmować. Wiele par nie przykłada odpowiedniej uwagi do zaproszeń ślubnych. Ich forma, styl, skład często aż kłują w oczy. Być może nie zdają sobie sprawy z błędu jaki popełnili. Dla uspokojenia mogę powiedzieć że wykonując zaproszenia ślubne (pracuje w firmie z papeterią ślubną https://www.zapi.pl/) często otrzymuje informację o zamieszczeniu tekstu na zaproszeniach typu: „proszę wpisać Basia i Tomek zapraszają na ślub bla bla bla i podają tylko adres kościoła” koniec. Także jak widać nie warto się przejmować zaistniałą sytuacją.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s