Zaproszenie dla rozwodzących się rodziców

Pani Kamila napisała: bardzo proszę o poradę w kwestii zaproszenia na sakrament chrztu świętego. Otóż moi rodzice w przyszłym miesiącu będą mieli pierwszą sprawę rozwodową. Czy zaproszenie na chrzest mojego syna powinnam wręczyć im oddzielnie, czy razem?

Rozwód jeszcze nie nastąpił. W tej chwili są zatem małżeństwem, a zatem…

Advertisements
Ten wpis został opublikowany w kategorii Przyjmowanie gości i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Zaproszenie dla rozwodzących się rodziców

 1. PPaweł pisze:

  Formalnie rzecz biorąc sprawa jest prosta i jednoznaczna. Ponieważ jednak spektrum relacji między rozwodzącymi się może być bardzo szerokie, to w praktyce lepiej „zrobić tak, żeby było dobrze”, a nie dostosowywać się do standardowych norm. Jeżeli rodzice rozwodzą się pokojowo, nadal mieszkają razem i dogadują się dobrze – nie ma oczywiście żadnego problemu, żeby zaprosić ich wspólnie. W końcu to wspólny wnuk. Ale jeżeli żrą się, mieszkają oddzielnie i nie chcą na siebie patrzeć, to pozostaje tylko oddzielne zaproszenie. Z uświadomieniem, że druga strona też jest zapraszana, dla pełnej jasności sytuacji.

 2. Zofia pisze:

  Rozwód w życiu człowieka to jedno z najbardziej stresujących, traumatycznych przeżyć. Ludzie nie rozwodzą się przecież dla przyjemności, tylko dlatego, że w związku dzieje się coś bardzo złego.

  Ogromne poczucie porażki, zawodu, żalu. Ktoś kto rozwodu nie doświadczył, nie wie, że dla wielu jest to wydarzenie równie bolesne co urata kogoś bliskiego. Dlatego ignorowanie tego faktu i wręczanie zaproszenia z uśmiechem „kochającemu się małżeństwu” jest moim zdaniem wielkim nietaktem, Podobno zadaniem SV jest niesprawianie innym przykrości, a nie odwrotnie?

  O trwającym rozwodzie może nie wiedzieć daleka kuzynka, dalsi znajomi i oni moga takie zaproszenie wysłac. Fakty sa jednak takie, że małżeństwem są na papierze i tak mogą być traktowani przez Urząd Skarbowy, ale własna córka powinna powinna mieć trochę wyczucia i empatii dla najbliższych.

 3. Chris pisze:

  Zgadzam się z p. Zofią

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s