Czy dziewczyna może odwiedzić mieszkanie swojego chłopaka?

Pani H.P. napisała: Mam 17 lat. Ostatnio moja mama nie pozwoliła mi odwiedzić po południu mojego kolegi (18 lat) i zjeść z nim obiadu, ponieważ uważa, że „to nie wypada, żeby dziewczyna szła do domu chłopaka” – według niej to przekroczenie „pewnych zasad”. Co Pan o tym myśli?

Mama Pani H. P. trzyma się zasad sprzed II wojny Światowej. Dla mnie to piękne i wzruszające. Dziś jednak już w perspektywie savoir vivre nieaktualne.

Wiele wskazań etykiety zmieniło się, szczególnie po I i, następnie, II wojnie światowej wraz ustaniem pewnych możliwości. Kiedyś młodym panienkom towarzyszyła zawsze mama, brat, ojciec, kamerdyner lub służąca. Było to tak normalne, że samotne młode kobiety an ulicy postrzegane były jako te „lekkich obyczajów” i w związku z tym często zaczepiane.

Już po I wojnie światowej, w której zginęło wielu ojców, braci, i kamerdynerów, a młode kobiety były zmuszone do pójścia do pracy (nie miał kto ich utrzymać siła rzeczy wskazania etykiety się zmieniły.

Odwiedzanie przez samotną kobietę samotnego mężczyznę w mieszkaniu, w którym poza nimi nie ma już nikogo jest z wielu powodów nierozsądne. Jeśli jednak w tym mieszkaniu są jego rodzice etykieta od dziesiątków lat nie określa żadnych przeciwwskazań.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Przyjmowanie gości, Savoir vivre na co dzień. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Czy dziewczyna może odwiedzić mieszkanie swojego chłopaka?

  1. Anna pisze:

    Czy można nosić biżuterię z tego samego kompletu na raz (np.kolczyki i naszyjnik)?

  2. Pani Annie: oczywiście

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s