Jak prezes ma tytułować swoją żonę jako dyrektora w tej samej firmie?

Pisze o tym Pan Stefan Majewski: Sytuacja : Firma prywatna 50 osób . Mąż- Prezes ; Żona – dyr handlowy. Zebranie działu sprzedaży z udziałem Prezesa i dyr. Handlowego. Przykład :Prezes mówi :
Moja żona ?
Agnieszka ?
Pani dyrektor ?
Pani Agnieszka ?
Czy jakaś inna kombinacja
Chce wprowadzić nowy system rabatowania od 01 maja 2017 roku ……….

Wskazanie etykiety biznesu jest w takich sytuacjach jednoznaczne i bezwzględne.

Kwestie służbowe omawiamy z pracownikami określając ich według ich stanowiska (kompetencji służbowych. Zawsze zatem mówimy: „pan prezes”, „pani dyrektor”, „pan kierownik” lub, ewentualnie „pan Malinowski” (jeśli nie piastuje on żądnego kierowniczego stanowiska”).

W takich sytuacjach, gdy jesteśmy np. z panią dyrektor na „ty” lub jest ona naszą krewną (czy żoną) również zwracamy się do niej „pani dyrektor” i mówimy o niej „pani dyrektor”.

Logikę tego widać jasno, gdy rozpatrzymy taką kwestię: Kto chce wprowadzić nowy system rabatowania od 01 maja 2017? Pani dyrektor czy żona prezesa? Jeśli zona prezesa naciska w  domu prywatnie męża skutecznie jako jego żona, by wprowadzić nowy system rabatowy on się do tego przed pracownikami nie przyznaje, bo to wbrew wszelkim procedurom. O systemie rabatowym mówi dyrektor jako dyrektor i tak się do tego pracownika powinien zwracać się prezes.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Etykieta biznesu (nstytucji), Tytułowanie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s