Życzenia

W tym roku nie będę oryginalny.

Powtórzę życzenia z zeszłego roku:

To są święta Narodzenia Bożego, święta chrześcijańskie, a więc życzyć trzeba przynajmniej łask Bożych. A więc życzę ich Państwu.

Savoirvivrowe życzenia byłyby zaś takie:

Życzę Państwu jak najwięcej Szlachetności, Wspaniałomyślności, Wielkoduszności, Wielmożności i Rycerskości, a także Elegancji, Kurtuazji, Szczodrości i Hojności.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Życzenia

 1. Panu Stanisławowi życzę wszelkich łask Ducha Świętego dla dalszej walki o odrodzenie klasy średniej, która z roku na rok wkracza na wyższy poziom.

 2. Adam Nadelski pisze:

  Jak pozostając w zgodzie z zasadami dobrego wychowania rozwiązać problem dzieci podczas wizyt rodzinnych i towarzyskich? Na przykład: trzyosobową rodzinę (mąż, żona, 5-letnie dziecko) dalsza rodzina zaprasza na obiad. Dziecko w tym wieku potrzebuje uwagi, często jest niespokojne, przeszkadza dorosłym w rozmowie. W jaki sposób się zachować? Czy można zaprosić rodzinę (np. rodziców) i zaznaczyć, że bez dzieci? Kto ma obowiązek zajmować się małym dzieckiem, gdy rodzice z nim przychodzą: rodzice czy gospodarze? Od jakiego wieku uznajemy, że dziecko powinno się „dobrze zachowywać” przy stole, nie marudzić, siedzieć cicho i nie przeszkadzać w rozmowie? Od 7, 10, 12 lat czy jeszcze później? Czy można przyjść z dzieckiem, a po godzinie jedno z rodziców zabiera dziecko i wraca do domu, a drugie zostaje u gospodarzy dłużej? Byłbym wdzięczny za głębsze podejście do tematu, gdyż jest on wyjątkowo uniwersalny i powszechny. Szczęśliwego Nowego Roku!

 3. Wanderer pisze:

  Te życzenia są wyjątkowo niefortunne. Można je zrozumieć tak, jakby składający życzenia uważał, że komuś brakuje szlachetności, wielkoduszności, elegancji etc.

 4. Maria pisze:

  W jaki sposób powinno się wręczać prezent, przychodząc z wizytą? Czy należy to uczynić sam na sam z obdarowanym, np. w przedpokoju, czy też przy innych gościach i domownikach, w salonie, przy stole? Czy obdarowany ogląda prezent tylko w obecności darczyńcy, czy pokazuje go pozostałym gościom? Proszę ponadto o ustosunkowanie się do następującej sytuacji: przed kościołem po pasterce do stojącej w gronie rodziny dziewczyny podszedł jej chłopak i przy wszystkich wręczył jej świąteczny upominek. Wydało mi się to bez klasy, czy nie powinno się przeprosić towarzystwo, odwołać dziewczynę i dyskretnie dać jej prezent?

 5. Panu Wanderre: Każdemu brakuje szlachetności, bo ona jest jak świętość – wciąż podnosimy poziom i wciąż też mamy wpadki („grzechy przeciwko szlachetności”)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s