Jeszcze raz o przyjęciu typu herbata

Pani, podpisująca się jako Małgosia odniosła się do poprzedniego mojego wpisu w sposób następujący: Ja tam nigdy ze swoimi znajomymi herbatki nie pijam (więcej niż jednej). Wolę poznawać ludzi, niż otaczać się rzeczami.

No i właśnie. Herbatka i i inne typu przyjęć są najlepszym, wypracowanym prze stulecia narzędziem poznawania ludzi. Dopóki przyjęcia były na porządku dziennym życie towarzyskie (a co za tym i społeczne) kwitło, a ci, którzy te przyjęcia organizowali i w uczestniczyli w przyjęciach organizowanych przez innych znali wielu ludzi i poznawali wciąż nowych.
Zycie towarzyskie żeby rozwijało się prawidłowo musi spełnić kilka warunków.
Po pierwsze, potrzebuje systematyczności. Taką systematyczności daje między innymi przyjęcie typu herbatka, które niewiele kosztuje (pieniędzy, czasu i pracy) i trwa krótko (od 1 do 2 godzin). Ludzie dziś nie organizują przyjęć, bo to kosztuje pieniądze, czas i pracę, a poza tym gości nie chcą wyjść i zabiera to cały wieczór (np. 6 godzin),

Po drugie, życie towarzyskie wymaga oprawy, ceremoniału, szlachetności. Człowiek to „ktoś” i trzeba go traktować z szacunkiem, szlachetnie, jako kogoś kto jest bardzo ważny. Spotkanie towarzyskie poza tym powinno być „wydarzeniem” – czymś ważnym, ciekawym, zawsze uroczystym.

Po trzecie, życie towarzyskie powinno być zorganizowane, przemyślane, przygotowywane, by było czymś ciekawym, ubogacającym, by bawiło naprawdę i uczyło, zbliżało i integrowało. Nie może być nudne, pozostawiające po sobie odczucie straconego czasu i tylko irytację z związku z tymi, którzy „troją”, tylko paplaj, opowiadają tylko o swoich dolegliwościach, psach i dzieciach.
Trzeba „profesjonalnie” poprowadzić spotkanie i rozmowy, odpowiednio dobrać towarzystwo, podsunąć tematy i zorganizować różne towarzyskie wydarzenia.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Przyjęcia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s