Dobra wiadomość: leginsy wreszcie na cenzurowanym

Na wielu stronach internetowych pojawiła się informacja: O sprawie poinformowała na Twitterze aktywistka Shannon Watts. „United Airlines, dziewczyny w legginsach nie mogą przejść przez bramki, by dostać się na lot z Denver do Minneapolis, ponieważ spandex (elastyczne włókno, z którego wykonane były legginsy – red.) nie jest dozwolony?” – napisała. „Pracownica obsługi lotniska zmusza je, by się przebrały, albo założyły sukienki na leginsy, bo w przeciwnym razie nie zostaną odprawione” – relacjonowała. Ostatecznie nastolatki zostały wpuszczone po tym, jak przebrały się.

Więcej

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ubiór, Zachowania niewłaściwe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „Dobra wiadomość: leginsy wreszcie na cenzurowanym

 1. PPaweł pisze:

  Cóż. Napoleon Bonaparte nie zostałby w takim przypadku wpuszczony do samolotu.

 2. Gdyby dzisiaj żył ubierałby się inaczej. Na pewno nie w leginsy.

 3. PPaweł pisze:

  Istotnie, ubierałby się inaczej. Tym niemniej wcale nie tak dawno, zwłaszcza w kategoriach tradycyjnego savoir-vivre’u spodnie identyczne z legginsami były w normalnym użyciu. Więc nie ma co ich tak radykalnie potępiać, lepiej pozostawić tę kwestię w kategoriach estetycznych – jedni (jedne) nie powinni, drudzy mogą. Oczywiście nie od razu na przyjęcie w ambasadzie, ale to był tylko samolot.

 4. Panu PPaweł: Tak samolot, ale dlaczego „tylko”. To było miejsce publiczne, do tego zamknięte. Jak widzę w parku na ławce kogoś w leginsach idę dalej. W samolocie muszę na to patrzeć. A nie chcę. To mnie boli.

 5. Wanderer pisze:

  Przedwczesna radość. Przedstawiciele United Airlines w wydanym oświadczeniu zwracali uwagę, że dziewczyny podróżowały z biletami dla krewnych pracowników. A to zgodnie z regulaminem oznacza, że reprezentują linie lotnicze i podlegają ściślejszym przepisom niż te, które są stosowane wobec innych pasażerów.

 6. teroth pisze:

  Napoleon Bonaparte nie był kobietą. Te kobiety, z którymi się zadawał, legginsów nie nosiły.

 7. PPaweł pisze:

  Mon cher teroth, czy zatem Andrzej Duda w białych legginsach a’la Bonaparte mógłby, powiedzmy, odsłonić jakiś pomnik? W końcu mężczyzna…

 8. Sabrina pisze:

  Dziewczęta nie zostały wpuszczone na pokład ze względu na to, że podróżowały na innych zasadach niż większość (tańsze bilety, miały podróżować formalnie). Legginsy to nie getry, legginsy to obcisłe ale nie transparentne spodnie. Dopóki dobrane są właściwie do figury dopóty strój powinien być akceptowalny bo nie wygląda gorsząco. Sądzę także, że należy nauczyć się czasem przymykac oko na ubiór w samolocie, bo przykładowo w mojej najczęstszej podróży (najpierw około 3h, przesiadka i 9h lotu) nie da się wytrzymac w stroju formalnym. Sądzę, że nawet bardziej „elegancki” i estetyczny dres się sprawdzi jeśli będziemy schludnie wyglądać w podróży i nie umniejsza to żadnej kobiecie jako damie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s