Ksiądz w adidasach na pogrzebie

Osoba podpisująca się jako krakusek6 napisała: Na pogrzebie Mojej Mamy ksiądz odprawiający ceremonie wystąpił w pomarańczowych adidasach!:)

Niestety poziom savoir vivre w środowisku kapłanów spada. Oni są tacy jak środowiska, z których się wywodzą, a w seminariach duchownych zajęcia z savoir vivre zanikają lub są ograniczane do kilku godzin.

Kiedyś kapłan miał na nogach zawsze czarne skórzane półbuty ze srebrnymi klamrami. Teraz często chodzi po cywilnemu obierając się jak „wszyscy” i przebierając się o butach nie myśli i ich nie zmienia. To zawsze błąd, a na pogrzebie to już skandal.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii W Kościele. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Ksiądz w adidasach na pogrzebie

  1. LadyM. pisze:

    Z jakich środowisk wywodzi się większość księży to powszechnie wiadomo, więc spodziewać się nie ma czego. Natomiast na seminarium, zamiast ich przez kilka godzin uczyć savoir vivre, co jest z góry skazane na porażkę, powinno się wbijać zasady dress code. Skoro przeciętny korposzczur potrafi sobie te zasady przyswoić i nie wyobraża sobie, żeby mógł nie stosować ( czółenka „z palcami” na średnim słupku, spódnica ołówkowa w kolano i bluzka koszulowa w kolorze x), tak i w tym przypadku powinno być: „spod sutanny (które bywają coraz krótsze) mogą wystawać jedynie czarne spodnie garniturowe oraz czarne półbuty i czarne skarpetki”. Nie jakieś obchemrane dżinsy, sandały na skarpetkach czy kolorowe adidasy. W tych ostatnich sytuacjach sutanna sprawia wrażenie wierzchniego okrycia ochronnego, jak fartuch drelichowy dla magazyniera.
    Strojem wyraża się szacunek dla otoczenia. Ogólnie zdaje się tego szacunku naszym duchownym brakować, wydają się być jakby ponad cała resztą. Stąd tez te „wpadki” z adidasami spod sutanny, które wystąpiły także na pogrzebie mojej siostry.
    Dodam tylko, że przeciętny uczestnik ceremonii pogrzebowej tak by się nie ubrał. W takich sytuacjach nawet młodzi bardzo ludzie stają na wysokości zadania i prezentują odpowiednio poważny strój.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s