Kilka różnych problemów

Oto problemy, które zgłosiła osoba podpisująca się jako „pytacz”:
1) gdy bardzo wysoki mężczyzna idzie chodnikiem, przy którym rosną drzewa to czy gdy mija takie drzewo, którego gałąź i liście uniemożliwiają mu swobodne przejście ze względu na jego wzrost winien on: schylić się i pochylonym minąć drzewo / pomóc sobie ręką i „odsunąć” na chwilę gałąź, umożliwiając sobie przejście bez schylania się / inna opcja? Co w przypadku gdy tenże wysoki mężczyzna idzie ze swoją wybranką a także w sytuacji gdy np. mija się na tym chodniku z kimś z naprzeciwka?
2) czy w przypadku, gdy z nieba spadnie niespodziewana ulewa, mężczyzna, posiadający parasol, może zaproponować obcej kobiecie wejście pod jego parasol by ta nie mokła, nie mając się akurat gdzie schować przed deszczem? Czy wypada kobiecie przyjąć takie zaproszenie, jeśli jest ono jedynie przysługą wynikającą z sytuacji?
3) pytanie dotyczące komunikacji miejskiej. Czy zdrowy mężczyzna w sile wieku, który wsiada do wagonu metra na jednej z pierwszych stacji (gdzie nie ma jeszcze wielu ludzi, tłoku, każdy może zająć swobodnie siedzące miejsce siedzące), który chciałby poczytać książkę na siedząco, powinien w momencie, gdy dosiadają się na kolejnych stacjach kolejni pasażerowie i część osób musi stać – ustąpić miejsce siedzącego kobietom?
4) jak reagować gdy w pracy w gronie współpracowników poruszane są tematy związane z seksem i kręcące się wokół niego tj. dowcipy, sugestie w żartach (uczestniczą w nich także kobiety)? Nie mam chęci dzielić się swoimi przemyśleniami, reagować na zaczepki z osobami, które nie są moją rodziną i najbliższymi przyjaciółmi, uważam to za sferę prywatną.

Ad 1.
Najlepiej ominąć. Idąc z kobietą należy przeprowadzić ja tak, by ominęła gałąź. Dlaczego? Ponieważ tak jest bardziej wygodnie i elegancko oraz bezpieczniej (na liściach mogą być kleszcze). Jeśli ktoś idzie z przeciwka czekamy aż minie gałęzie i nas.
Ad. 2.
Mężczyzna z klasą zawsze w takiej sytuacji zaproponuje swój parasol. Kobieta przyjmuje lub odrzuca propozycje w zależności od tego jak ocenia ten gest i tego mężczyznę.
Ad. 3
Jeśli w pobliżu stanie kobieta dżentelmen ustąpi jej miejsca.
Ad. 4.
Najlepiej chyba rozwiązać to tak.
Raz oznajmić wszystkim np. „Tak mnie wychowano, że na takie tematy nie rozmawiam i nie żartuję.”
Potem, jeśli wystąpią takie sytuacje, wychodzić z pokoju lub ignorować.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Etykieta biznesu (nstytucji), Komunikacja, Savoir vivre na co dzień. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s