Kiedy mężczyzna musi zdjąć kapelusz?

Taki problem ma Marek Jerzy Grądzki: Czy mężczyzna w wymienionych sytuacjach (siedzenie przy stole z kobietą, w plenerze) może lub powinien siedzieć w kapeluszu? A jak wygląda to samo zagadnienie na przyjęciach w ogrodzie, na działce itp. w sytuacji, gdzie się raczej nie siada za stołem. Czy mężczyzna może (powinien?) na takim przyjęciu przechadzać się wśród gości w kapeluszu?

Mężczyzna zdejmuje kapelusz, gdy wchodzi do budynku i uchyla go, gdy się wita. W opisanych sytuacjach pozostaje w kapeluszu. Kapelusz letni nie jest tylko nakryciem głowy służącym ochronie przed kaprysami pogody (w tym wypadku słońcem). Jest (podobnie jak letni kapelusz kobiety) ozdobą i informacją o tym, że ten mężczyzna reprezentuje określone wartości.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Dodatki męskie, Elegancja, Precedencja, Ubiór. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Kiedy mężczyzna musi zdjąć kapelusz?

  1. Marek Jerzy Grądzki pisze:

    Szanowny Panie Doktorze,
    dziękuję za odpowiedź. Pozwolę sobie jeszcze dopytać: co zrobić gdy w czasie takiego przyjęcia zasiadamy z innymi do większego stołu ustawionego na „świeżym powietrzu”? Jak rozumiem wówczas kapelusz jednak zdejmujemy. Zwłaszcza gdy będziemy jedli przy tymże stole.

    Z wyrazami szacunku,
    Marek Jerzy Grądzki

  2. Niekoniecznie, szczególnie gdy siedzi Pan w słońcu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s