Kto płaci na przyjęciu w restauracji? – drugi tekst

Pani Małgorzata napisała:Jak w takim razie elegancko zakończyć takie przyjęcie, żeby potem pozostać w lokalu? Przecież nie powiemy: „Uwaga uwaga, od teraz wszyscy płacą za siebie!”, ale jeśli nie damy jakoś wyraźnie znać, to goście będą pewnie oczekiwać, że będziemy za nich płacić…

Chodzi, przypomnę o przyjęcie urodzinowe. W pierwsze części osoba organizująca to przyjęcie płaci za wszystkich. W pewnym momencie ta osoba ogłasza zakończenie przyjęcia i mówi: „Nie namawiam w ten sposób do opuszczenia lokalu”. Ci którzy się spiesza wyjdą. Od tych, którzy pozostaną kelnerzy będą przyjmować zamówienia indywidualnie (zostaną poinformowani, że od tego momentu każdy płaci za siebie. Można poprosić kelnerów, by zdawali pytanie gościom: „Pan/Pani teraz płaci za siebie?”. Jeśli ktoś odpowiedziałby „nie” (co mało prawdopodobne” kelner powie (tak zostanie poinstruowany): „Z tą panią już zakończyliśmy rachunki”.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Przyjęcia, Restauracja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Kto płaci na przyjęciu w restauracji? – drugi tekst

  1. Dariusz pisze:

    Dziwna sytuacja… nigdy nie spotkałem się z takim załatwieniem sprawy, myślę że poczuł bym się trochę nieswojo gdybym znalazł się na takim przyjęciu.

  2. Ciocia Klocia pisze:

    Rzeczywiście dziwna… gdybym usłyszała od kelnera, że „z tą panią już zakończyliśmy rachunki” to pomyślałabym, że zrobiłam coś bardzo niestosownego, albo że zostałam wyproszona z przyjęcia…. Forma zaiste specyficzna….
    Uważam, że w dzisiejszych mało honorowych czasach należy liczyć się z tym, że albo płacimy za gości do oporu, albo kończymy przyjęcie i już. Przy skromniejszym budżecie można zamówić skromniejsze dania i resztę budżetu przeznaczyć na domawiane przez gości drinki, goście w dalszej części przyjęcia raczej nie będą zamawiać dań głównych, lecz przekąski. Chyba, że przyjęcie przeciągnie się do rana… ale wobec takiej zabawy, to już koszty są nieważne 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s